نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
اهل‌بیت عصمت و طهارت یکی از محوریت‌های وحدت بین شیعه و اهل‌سنت است
سیدمهدی قریشی افزود: پیامبر گرامی اسلام در جریان مباهله هست و نیست و عزیزترین افراد خود را به میدان آورد لذا ما نیز به عنوان مبلغ دین باید از این جریان یاد بگیریم که در راه دین و اسلام، هست و نیست خود را به میدان بیاوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در نشست مشترک علمای شیعه و اهل‌سنت به مناسبت روز مباهله، ضمن اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های مشترک علمای شیعه و اهل‌سنت گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی محل نزول رحمت الهی بوده و سبب عمیق‌تر شدن وحدت و اتحاد بین شیعه و اهل‌سنت خواهد بود.

امام جمعه ارومیه ضمن اشاره به جریان مباهله و اثبات بشر بودن حضرت عیسی علیه‌السلام توسط پیامبر اسلام به نمایندگان مسیحیان نجران گفت: در قرآن آمده است که مسیحیان یقین کردند که عیسی فرزند خدا نبوده و بشر است اما آن را انکار کردند و این فقط از معجزات بشر است که بعد از یقین در مورد یک مسئله، آن را انکار کند.

وی خاطر نشان کرد: لذا پس از انکار نصارای نجران و قبول نکردن اسلام، خداوند به پیامبر دستور مباهله با آن‌ها را داد اما وقتی نصارای نجران دیدند که حضرت با خانواده خویش برای مباهله آمده‌اند تسلیم حکومت شده و پرداخت مالیات را قبول کردند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: پیامبر گرامی اسلام در جریان مباهله هست و نیست و عزیزترین افراد خود را به میدان آورد لذا ما نیز به عنوان مبلغ دین باید از این جریان یاد بگیریم که در راه دین و اسلام، هست و نیست خود را به میدان بیاوریم.

سید مهدی قریشی در ادامه به بیان اثبات فضیلت اهل‌بیت از جریان مباهله پرداخت و گفت: اگر شخصی غیر از اهل‌بیت عصمت و طهارت از نظر فضیلت و محبوبیت و تقرب به پیامبر وجود داشت قطعا پیامبر آن‌ها را همراه خود به مباهله می‌بردند.

امام جمعه ارومیه در پایان خاطر نشان کرد: اهل‌بیت عصمت و طهارت یکی از محوریت‌های وحدت بین شیعه و اهل‌سنت است و برگزاری چنین جلساتی موجب رسیدن به وحدت در میان فریقین خواهد شد.

انتهای پیام

فهرست