امام جماعت مسجد نور ارومیه
اگر بخواهیم فرهنگ اسلامی ، ارزش اسلامی پر رنگ تر باشند باید مساجد را تقویت کنیم
ماموستا محمد سعید باباصفری اظهار داشت: اصحاب رسول الله ارتباطی قوی با مسجد داشتند خانه بعضی از صحابه سه کیلومتر از مسجد دور بود اما این مسافت را در همه فرضیه های نماز پنج گانه طی می کردند و می آمدند و می رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی همایش پرچمداران محراب ویژه تجلیل از کارگزاران نمونه مساجد اهل سنت ارومیه در مسجد نور برگزار گردید.

ماموستا محمد سعید باباصفری ، امام جماعت مسجد نور ارومیه ابتدا در این مراسم اظهار داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت ائمه جمعه و جماعات وهیئت امنای های بزرگوار و مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی خیر مقدم عرض نموده واین همایش بزرگ ، در رابطه با مساجد را تبریک عرض می نمایم.

وی افزود: من صمیمانه به دو دلیل از آقای فعال آذر تشکر می کنم

اولین دلیل حمایت حاج آقا از روحانیت و مساجد و دلیل دوم تقدیر و تشکر از فعال آذر می کنم که حاج ملا صالح هاشم آبادی که فردی صالح عالم خوش اخلاق و واقعا خالصانه اهل خدمت هستند جهت اشتغال و خدمت به جامعه روحانیت در استان جذب مرکز ارومیه نمودند چون در تمامی دوران‌های مختلف باهم بودیم و ایشان را می شناسم.

ماموستا باباصفری خاطر نشان کرد: اصحاب رسول الله ارتباطی قوی با مسجد داشتند خانه بعضی از صحابه سه کیلومتر از مسجد دور بود اما این مسافت را در همه فرضیه های نماز پنج گانه طی می کردند و می آمدند و می رفتند و امروز هم در بعضی جاها هنوز هم اینطوری هست اما جامعه ما در این زمینه ضعیف است.

وی در ادامه تصریح نمود: اگر بخواهیم فرهنگ اسلامی ، ارزش اسلامی ، اخلاق اسلامی پر رنگ تر باشند و مشکلات خانواده را رفع نمائیم و با چالشهای اجتماعی چون اعتیاد و طلاق و…مبارزه کنیم باید مساجد را تقویت کنیم اگر این کار را بکنیم هم به جامعه خدمت کردیم هم به مساجد چرا که فلسفه وجود مساجد همین است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

فهرست