امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده
اگر دولت موانع سر راه تولید را از پیش رو برندارد ، مرگ اقتصادی یک کشور ، به آسانی رقم می خورد
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: برای اینکه اقتصاد یک کشور شکوفا شود ، ضمن حمایت از تولید ملی ، باید موانعی که جلوی پیشرفت اقتصادی را سد کرده اند ، شناسایی و به اصطلاح ،  مانع زدایی  کرد که این امر خطیر ، بیشتر در حیطه کار " دولت " است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه اهل سنت نقده، ماموستا سنار تمرنژاد در گفتگو با رابط خبری، با تبریک سال ۱۴۰۰ که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است اظهار داشت: با کمی تأمل ، می توان دریافت که پایه و اساس اقتصاد یک کشور به  تولید وابسته است و عدم تولید ملی یعنی وابستگی.

اما مسئله بسیار حائز اهمیت در بحث تولید ،  پشتیبانی  از  تولید  است که با کمی درایت ، به این مسئله خواهیم رسید ، اگر در هر کشوری ،  تولید  ، از طرف مردم و نهادهای دولتی و خصوصی ، پشتیبانی نشود ، به نوعی استثمار به نام  استثمار وابسته  یا وابستگی اقتصادی  ، دچار می شویم .

برای اینکه اقتصاد یک کشور شکوفا شود ، ضمن حمایت از تولید ملی باید  موانعی که جلوی پیشرفت اقتصادی را سد کرده اند ، شناسایی و به اصطلاح ،  مانع زدایی  کرد که این امر خطیر ، بیشتر در حیطه کار ” دولت ” است .

به این معنا که اگر دولت موانع سر راه تولید را از پیش رو برندارد و از کارآفرینان و نخبه های کشور ، حمایت و پشتیبانی نکرده و مانع زدایی صورت نگیرد ، مرگ اقتصادی یک کشور ، به آسانی رقم خورده و آن کشور ، در زمینه اقتصاد ، حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

امید اینکه جامعه نیز با خرید و حمایت ازکالای ایرانی ، سهمی بس مهم در امر تولید و اشتغال زایی جوانان این مرز و بوم داشته باشند .

انتهای پیام

فهرست