شناسه خبر: 7514

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=7514

 امام جمعه اهل سنت شاهیندژ
اگر مسلمان با توبه بمیرد بهشتی است
ماموستا سید خالد رسول زاده اظهار داشت: توبه صفت پیامبران است زیرا تنها انسانهای گناهکار توبه نمی کنند بلکه پیامبران نیز از خداوند طلب غفران و بخشش نموده‌اند و پیامبر (ص) فرموده خوبترین افراد از امت من کسانی هستند که بعد از گناهانشان توبه می کنند .                                                                 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،خطبه نمازجمعه اهل سنت شهرستان شاهین دژ به امامت ماموستا سید خالید رسول زاده ، امام جمعه اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمدوثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل واصحاب و یاران پیامبر و با آرزوی قبولی طاعات وعبادات نمازگزاران حاضر در مسجد و با توصیه به نفس خودش ونمازگزاران به رعایت تقوای الهی وپرهیز از منکرات؛ اشاره به توبه و فضیلت توبه کرد و گفت: خداوند فرموده توبه کنید و به سوی خدا باز گردید ای مسلمانان که امید است تا رستگار شوید کسیکه توبه میکند ایمانش نیز تازه میگردد در این باره بعضی از مفسرین گفته اند این به این معنا است شاید گناه که کرده ، شاید به ایمانش ضرر وارد نموده است بخاطر این خداوند فرموده که  بعد از توبه ایمانش تازه گردد .

وی افزود: یکی از شرایط قبولی توبه این است که بعد از توبه نمودن باید عمل صالح انجام داد و نتیجه آن تبدیل شدن گناهان به حسنات است جون خداوند غفور و رحیم است غفور یعنی پوشاننده گناه و رحیم یعنی مهربان. ولی اگر کسی توبه نکرد و بمیره خداوند به شدت عذابش را خواهد داد. خداوند صاحب فضل واحسان است بخاطر این است که توبه را قبول میکند در واقع خداوند در روز قیامت با مسلمانان با فضل حساب و کتاب می کند ولی با کافران با عدالت حساب و کتاب می کند.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: اگر مسلمان با توبه بمیرد بهشتی است واین مژده ای بزرگ به مسلمانان است. خداوند انتقام گیرنده نیست بلکه مهربان است و خودش راهنمایی مان میکند که چه کاری انجام دهیم تا وارد بهشت شویم و آن توبه از گناهان  است.

خطیب جمعه در ادامه گفت: پیامبر  (ص) فرموده اگر کسی قصد ونیت کاری خوب کند خداوند حسنه ای کامل  برایش می نویسد واگر آن کار را عملی کند خداوند از ده تا هفتصد حسنه برایش ثبت می کند و اگر فردی قصد ونیت کار گناه کند خداوند گناهی برایش نمی نویسد و اگر هم عملی کند آن را خداوند تنها یک گناه برایش ثبت می نماید اینها نشانه فضل الهی است. توبه صفت پیامبران است زیرا تنها انسانهای گناهکار توبه نمی کنند بلکه پیامبران نیز از خداوند طلب غفران و بخشش نموده‌اند و پیامبر  (ص) فرموده خوبترین افراد از امت من کسانی هستند که بعد از گناهانشان توبه می کنند .

انتهای پیام

فهرست