مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی
اگر وحدت در جوامع اسلامی نباشد، زندگی سخت و دشوار خواهد بود
حجت الاسلام عسگر فعال آذر با اشاره به اینکه هم اکنون کشور یمن فدایی اختلاف است گفت: حتی کشورهای افغانستان و عراق و تمامی کشورهای اسلامی چنین وضعیتی دارند در حالی که کشورهای غربی و اروپایی با یکدیگر وحدت داشته و از اختلاف بین مسلمانان سود می‌برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب

با اشاره به اینکه از جمله مسائلی که پیامبر(ص) برای آن ارزش بسیاری قائل بود مسئله وحدت و هماهنگی بین مسلمانان است، اظهار داشت: در آن زمان قبیله‌های اوس و خزرج با یکدیگر اختلاف داشته اما پیامبر(ص) آنها را مدیریت کرده و عقد اخوت را در بین این قبایل جاری کرد.

وی تصریح کرد: پیامبر(ص) در طول عمر مبارک خود، خواستار وحدت بین مسلمانان بود و اینکه همه باهم برادر بوده و تعامل و تواف داشته باشند، چرا که اگر وحدت در جوامع اسلامی برقرار نباشد دنیا و آخرت بر انسان تنگ شده و از سوی دیگر زندگی در جامعه سخت و دشوار خواهد شد.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هم اکنون کشور یمن فدایی اختلاف است، افزود: حتی کشورهای افغانستان و عراق و تمامی کشورهای اسلامی چنین وضعیتی دارند، در حالی که کشورهای غربی و اروپایی برای جهان اسلام نسخه‌هایی می‌نویسند که خود به آن عمل نمی‌کنند و حتی به فکر پول واحد یعنی یورو هستند و برای مقابله با دلار، از پول واحد استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: در صدر اسلام، درهم و دینار پول واحد جوامع اسلامی بود، در حالی که پول واحد را از مسلمانان گرفته و برای خود پول واحد ایجاد کردند یا اینکه در کشورهای اروپایی و آمریکا، بحث دهکده جهانی و جهانی‌سازی را مطرح کردند در حالی که در صدر اسلام حکومت جهانی وجود داشته و پیامبر(ص) در مدینه بر کل عالم اسلام حکومت می‌کرد.

حجت‌الاسلام فعال‌آذر در ادامه بیان کرد: در این راستا خلفای راشدین در مدینه و امیرالمومنان(ع) در کوفه بر کل عالم اسلام حکومت می‌کردند اما دشمنان، مسلمانان را به جان هم انداخته و تفرقه ایجاد کردند و خود درصدد حکومت جهانی هستند به این دلیل که می‌دانند که اگر باهم باشند بهتر می‌توانند جهان را به استعمار خود درآوردند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید اگر مسلمانان اهمیت وحدت را درک کنند، اختلافات را مطرح نمی کردند.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار داشت: از موانع وحدت این است که اعتقاد به وحدت در بین شیعه و سنی کمرنگ است در حالی که هر دو مذهب به هم نیاز دارند.بنابراین اعتقاد به وحدت باید افزایش یابد.

وی در پایان گفت: باید بدانیم که پیروی از هواهای نفسانی نیز از موانع وحدت است و برخی مانند انگلیس از اختلافات بین مسلمانان سود می‌برند، بنابراین باید پیوسته به فکر وحدت بود.

انتهای پیام

 

فهرست