نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
ایام حج بهترین ایام برای معرفی فرهنگ اسلام و توحید در مقابل فرهنگ‌های باطل غرب است
سیدمهدی قریشی افزود: اگر حج به درستی و آنچنان که خداوند دستور داده است انجام‌ شود باعث رونق و جهش مسلمانان در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سایر ابعاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۱۰ مرداد ماه ۹۹ اظهار داشت:ایام حج بهترین ایام برای معرفی فرهنگ اسلام و توحید در مقابل فرهنگ‌های باطل غرب است.

وی افزود: عمل حج یکی از بزرگ‌ترین اعمال عبادی و از واجباتی است که خداوند برای مسلمین مشخص کرده است.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: یکی از مهم‌ترین‌ وجوهات حج ابراهیمی بعد اخلاقی این عمل است چرا که تمامی کسانی که به زیارت خانه خدا می‌روند باید تمام زر و زیور، پست و مقام و متعلقات دنیوی خود را کنار گذاشته و روح خود را با نورانیت سرشار کرده و همه باید بصورت یکسان در مقابل پروردگار خانه او را طواف کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: یکی دیگر از وجوهات حج ابراهیمی بعد سیاسی این رویداد است چرا که به دستور خداوند مسلمانان از تمامی جهان گرد کعبه جمع شده و این مسئله نماد وحدت مسلمین در مقابل مستکبرین و ظالمین می‌شود لذا وحدت مسلمانان در ایام ‌حج از سراسر دنیا باعث قدرت عظیم ‌سیاسی مسلمین است و مسئله برائت از مشرکین نماد اعتماد به خداوند متعال و اعتماد به سایر مسلمین است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وجهه دیگر حج ابراهیمی ابعاد فرهنگی حج است چرا که حضور نژادها و فرهنگ‌های مختلف از همه جای جهان باعث تبادل فرهنگی مسلمانان جهان و اطلاع یافتن از اخبار یکدیگر در ایام ‌حج می‌شود.

امام جمعه ارومیه گفت: با توجه به اینکه روش‌های کمونیستی در دنیا رنگ باخته و جذابیت خود را از دست داده‌اند لذا ایام حج بهترین فرصت برای معرفی اسلام و بهترین جایگاه برای نهادینه شدن و به نمایش گذاشتن فرهنگ دین، اسلام و توحید به دنیا در مقابل فرهنگ‌های باطل و رنگ باخته غرب است.

سید مهدی قریشی تاکید کرد: وجهه دیگر حج ابعاد اقتصادی حج است اما متاسفانه ابعاد اقتصادی حج تحت تاثیر دشمنان قرار گرفته است، مسلمین می‌توانند در این کنگره عظیم با ایجاد بازار مشترک بین مسلمین و تقویت اقتصاد مسلمانان از سرازیر شدن منافع مسلمین به جیب کافران و مستکبرین جلوگیری کنند.

سید مهدی قریشی در ادامه اظهار داشت: اگر حج به درستی و آنچنان که خداوند دستور داده است انجام‌ شود باعث رونق و جهش مسلمانان در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سایر ابعاد خواهد شد.

امیدواریم آنگونه که مقام معظم رهبری فرمودند با توجه مسئولین کشورهای اسلامی و با بیداری اسلامی مسلمین به جایی رسید تا مسئله حج باعث تقویت و رشد جهان اسلام شود.

انتهای پیام

فهرست