امام جمعه اهل سنت ارومیه
ایران اسلامی امنیت ملی خود را به درستی در منطقه معنا کرد
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: هم اکنون با منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین فرماندهی زیبا و منسجم سردار دلها یعنی شهید قاسم سلیمانی، خوشبختانه ایران اسلامی جزو معدود کشورهایی است که در منطقه می‌تواند به تمام معنا امنیت ملی را رقم زده و آن را در جامعه جهانی مطرح کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  ماموستا مامد کلشی‌نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفت‌وگو با رابط خبری ما با اشاره به اینکه اگر تاریخ را ورق بزنیم روزهای بسیاری در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، امنیت کشورمان را با مخاطرات بسیاری رو به رو کرده بود اظهار داشت: نمونه آن جمعه سیاه و روز ۱۷ شهریور بود.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه تصریح کرد: در آن زمان شرایط به گونه‌ای بود که حتی ایران اسلامی باید با برخی از رمز و رازهای سیاسی استکبار جهانی، امنیت را برای خود معنا می‌کرد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز و با شروع جنگ هشت ساله دفاع مقدس تلاش کردند تا دوباره امنیت ملی را از ایران اسلامی بگیرند.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: امروز خوشبختانه با سیاست و درایت و بصیرت مهم انقلابیون و به ویژه جبهه مقاومت، زیرنظر منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین فرماندهی زیبا و منسجم سردار دلها یعنی شهید قاسم سلیمانی، خوشبختانه ایران اسلامی جزو معدود کشورهایی است که در منطقه می‌تواند به تمام معنا امنیت ملی را رقم بزند و آن را در جامعه جهانی مطرح کند.

وی در پایان گفت: امروزه مشاهده می‌کنیم که مسلمانان شیعه و سنی با پیاده‌روی اربعین در همان کشوری که روزی با ایران اسلامی در تخاصم و جنگ بود، در کمال صحت، سلامت و آرامش می‌توانند به سمت محبوب خود در این راه قدم بردارند و امنیت را حتی برای کشور همجوار نیز رقم بزنند که این نشان از اقتدار و امنیت ملی کشور اسلامی ایران است.

انتهای پیام

 

فهرست