رئیس مرکز اسلامی پیرانشهر
ایمان به خدا، باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری از عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود
حجت الاسلام ولی کوهی گفت: در دوران دفاع مقدّس نه فقط مرزهای کشور، بلکه‌ هویّت ملّی، نظام اسلامی، انقلاب بزرگ ملّت ایران و ارزشهای فراوانی که این ملّت بزرگ در مقابل چشم خود قرار داده بود، همه مورد تهاجم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت‌ الاسلام ولی کوهی، رئیس مرکز اسلامی پیرانشهر در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب، اظهار داشت: همانگونه که اگر خون در جسم انسان جریان نداشته باشد بدن از کار می‌افتد، این اسلام و انقلاب نیز به خون نیاز دارد و کشته شدن در راه خدا در حقیقت نجات ملت از ذلت و به ارمغان آوردن عزت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جایگاه ایمان به خدا و باور به نیروی مردمی و اعتماد به رهبری عامل پیروزی در جنگ تحمیلی بود، افزود: در دوران دفاع مقدّس نه فقط مرزهای کشور، بلکه‌ هویّت ملّی، نظام اسلامی، انقلاب بزرگ ملّت ایران و ارزشهای فراوانی که این ملّت بزرگ در مقابل چشم خود قرار داده بود، همه مورد تهاجم قرار گرفت.

رئیس مرکز اسلامی پیرانشهر گفت: آنجا فقط رژیم بعثی صدّام نبود که در مقابل کشورمان قرار گرفته بود، در حقیقت یک جنگ عمومی و یک جنگ بین‌المللی علیه ملّت ایران بود چون ناتو، آمریکا، شوروی و ارتجاع عرب همگی کمکهای مالی و دلارهای نفتی خود را مثل سیل به‌ سمت آنها سرازیر می‌کرد.

وی افزود: همچنین تبلیغاتشان که در اختیار صهیونیست‌ها بود و هست، در همه‌ دنیا، شب و روز به نفع آنها و علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند و در این معرکه‌ عظیم، در این قیامت کبری، نیروی عظیم ملّت ایران، نیروی ایمان، نیروی مقاومت، نیروی اعتماد به خدا، نیروی متّکی به روح‌الله و در صدر همه‌ آنها نیروهای مسلّح نظام جمهوری اسلامی ایران قیام کردند.

حجت الاسلام کوهی بیان کرد: جوانان در آغاز انقلاب در این دنیا نبوده و دوره‌ انقلاب و جنگ را ندیدند و زمان امام راحل(ره) را درک نکردند اما خط، همان خط، راه، همان راه و هدف، همان هدف‌ها است.

وی در پایان گفت: در زمان جنگ تنها در عرض چند لحظه ۵۰ نقطه شهر را بمباران کردند و نزدیک ۹۰ نفر از مردان و زنان و کودکان این شهر به شهادت رسیدند که از جمله شهدا کودک ۶ ماهه بود.

انتهای پیام

 

فهرست