نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
ایمان هیچکس مورد قبول واقع نمی شود مگر به ولایت حضرت امیرالمومنین
سید مهدی قریشی افزود: : شب قدر ، شب مقدر شدن سرنوشت انسان است، لذا باید از فرصت این شب‌ها استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در مراسم احیای شب نوزدهم رمضان در حسینیه ثارالله ارومیه ضمن بیان ارزش شب قدر گفت: خداوند همانطور که به برخی مکان‌ها مقام و ارزش داده به زمان‌های خاص نیز ارزش و مقامی داده است و شب قدر یکی از این زمان‌هاست که یکی از علل قداست و ارزش این شب نزول قرآن در آن است.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: شب قدر ، شب مقدر شدن سرنوشت انسان است، لذا باید از فرصت این شب‌ها استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه بهترین و بزرگترین عمل شب قدر را استغفار و توبه عنوان کرد و گفت: بزرگترین عمل این شب توبه و استغفار از گناهان و بازگشت به سوی خدا و دعا برای رهایی از آتش دوزخ است.

وی در خاطر نشان کرد: لذا انسان باید در این شب‌ها به گونه‌ای با خداوند راز و نیاز کند که خداوند به ملائک خود فرمان دهد تا گناهان او را از نامه اعمال او حذف کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به گسترش ویروس کرونا و ناتوانی بشر در مقابله با این ویروس کوچک گفت: ویروس کرونا به انسان نشان داد که در مقابل خداوند موجودی ضعیف است چرا که یک ویروس که حتی به چشم هم دیده نمی‌شود انسان را این چنین ناتوان کرده است.

وی در ادامه افزود: لذا انسان باید این موضوع را متوجه شود که همیشه محتاج خداوند است و برای شکست دادن این ویروس از خداوند طلب یاری نماید.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان فضائلی از حضرت امیرالمومنین گفت: در مورد فضائل حضرت امیرالمومنین آمده که هر کس یکی از فضایل حضرت را بگوید خداوند گناهان او را می‌بخشد و هر کس یکی از فضایل حضرت را بنویسد تا این نوشته باقی مانده ملائکه برای او استغفار می‌کنند و هر کس به یکی از فضایل حضرت گوش دهد خداوند تمامی گناهانی که را با گوش شنیده می‌بخشد و اگر یکی از فضایل حضرت را ببیند خداوند تمامی گناهانی که با چشم دیده می‌بخشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از عجایب وجودی حضرت این است که محبت ایشان در هر قلبی قرار نمی‌گیرد چرا پیامبر فرموده که هیچ مومنی از تو دلگیر نمی‌شود و محبت تو در قلب هیچ منافقی جای نمی‌گیرد، به همین سبب خداوند ایمان هیچ کس را قبول نمی‌کند مگر ولایت و محبت حضرت امیرالمومنین در قلب او باشد.

انتهای پیام

فهرست