امام جمعه اهل سنت ارومیه
این جنایات هولناک چنان تکان دهنده است که وجدان هرانسان آگاه و آزاده را جریحه دارنموده است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: نظامیان صهیونیست در پی این جنایت آشکارعامدانه همچنان به سرکوب و کشتارفلسطینیها ادامه داده و هرروز بر دایره وحشیگری خود می افزایند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی نژاد ، امام جمعه اهل سنت ارومیه درحمایت ازمردم مظلوم فلسطین و اهانت به قدس شریف و حمایت ازجبهه مقاومت بیانیه ی را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم رب الشهداءوالصدیقین

باکمال تاسف یک باردیگر دنیا شاهد وحشیگری رژیم غاصب وکودک کش صهیونیستی شد که درجمعه شب گذشته عده ای از فلسطینیهای مقیم بیت المقدس که در کمال آرامش مشغول نماز و نیایش درمحوطه مسجد الاقصی بودند، ناگهان و بی هیچ بهانه مورد حمله پلیس اسرائیل قرار گرفتند. در این تهاجم تعداد زیادی از نمازگزاران زخمی و تعداد کثیری بازداشت شدند. این درحالی بود که این نمازگزاران نه سلاحی با خود داشتند و نه تعرضی از جانب آنان صورت گرفته بود.

نظامیان صهیونیست در پی این جنایت آشکارعامدانه همچنان به سرکوب و کشتارفلسطینیها ادامه داده و هرروز بر دایره وحشیگری خود می افزایند.

دولتمردان اسرائیل که با غصب و تجاوز به حقوق ملت فلسطین بر سر کارآمده اند، چنان با این رویه عجین شده اند که تخریب و غصب خانه های مردم و آواره کردن آنان را در برنامه توسعه مرزهای خود قرارداده و هر از چندگاهی با بهانه و بی بهانه با حمایت امریکا و متحدان اروپاییش به کشتار ملت مظلوم وبی دفاع برای غصب خانه ها و سرزمین مادریشان مبادرت می ورزند ودرحال حاضر هم به قصد مصادره قدس  به خانه های مردم بیپناه به محله های مخلتف حمله کرده و منازل آنها را بر سرشان خراب و آنها را از سرزمین آبا اجدادی شان آواره کرده اند.

صهیونیستهای اسراییلی بی اعتنا به قطعنامه های سازمان ملل و با استفاده از بی تفاوتی برخی کشورها ودولتهای اسلامی  و همراهی امریکا با این رژیم ظالم وکودک کش به قصد گسترش مرزها و تثبیت نقش ژاندارمی خود در منطقه، بیش از پیش فلسطینیان ساکن بیت المقدس را به خاک و خون میکشند.

این جنایات هولناک چنان تکان دهنده است که وجدان هرانسان آگاه و آزاده را جریحه دارنموده است.

لذا ما از همه انسانهای آزاده، مجامع  بین المللی و مدافع حقوق بشر می خواهیم به هرطریق ممکن این اعمال جنایتکارانه را محکوم کنند و با فشار بر حاکمان اسرائیل آنها را از ادامه این جنایات وحشیانه بازدارند و نگذارند رژیم غاصب اسراییل که بر اساس نژاد پرستی و غصب سرزمین فلسطین و دیگرکشورهای منطقه تشکیل شده همچنان به جنایات خود علیه فلسطینیان وعلیه بشریت ادامه دهد.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

کلشی نژاد

امام جمعه اهل سنت ارومیه

انتهای پیام

فهرست