امام جمعه و جماعت هاشم آباد ارومیه
این یک شعار انقلابی است که باحمایتهای همه جانبه تحقق پیدا میکند
ماموستا محمد سلیم آویشی اظهار داشت: اساسا دین اسلام هم باتوجه ودقت در نصوص قرآنی دائما ترقی وپیشرفت را از پیروانش می طلبد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه و جماعت روستای هاشم آباد مرگور ارومیه ، ماموستا محمد سلیم آویشی در گفتگو با رابط خبری، با تبریک سال ۱۴۰۰ که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است اظهار داشت: این یک شعار انقلابی است که باحمایتهای همه جانبه تحقق پیدا میکند.

ماموستا محمد سلیم آویشی اظهار داشت: تولید ملی وقتی خودش را نشان میدهد که به پشتوانه آن یعنی فناوری ملی است اهتمام داده شود.

وی افزود: اساسا دین اسلام هم باتوجه ودقت در نصوص قرآنی دائما ترقی وپیشرفت را از پیروانش می طلبد درچندین جای قرآن وقتیکه از عقل که مهمترین وسیله پیشرفت است صحبت میشود قرآن، عقل را به شیوه مجرد ومصدر نیاورده بلکه در قالب فعل مثل یعقلون وتعقلون آورده است واین یعنی اختراع وفناوری خصوصی، کشورهای پیشرفته هیچ وقت به مونتاژ کردن واردات اکتفا نکردند بلکه همیشه بدنبال تبدیل شدن به فناوری ملی بودند

ماموستا آویشی خاطر نشان کرد: پس نیاز امروز کشور ما هم همین است ، تولید داخل ،حمایت از این تولید، رفع موانع بر سر راه آن.

امام جماعت هاشم آباد در ادامه تصریح نمود: امیدوارم که این شعار تحقق پیدا کند و باعث شکوفایی بهتر کشور ما شود.

انتهای پیام

فهرست