عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم سلماس در مجلس
بازارچه‌های مرزی بین ایران و ترکیه باید به سرعت بازگشایی شوند
یعقوب رضازاده با اشاره به سفر به ترکیه و دیدار با والی و نمایندگان استان وان، در زمینه توسعه روابط تجاری بین ایران و ترکیه در پایانه مرزی رازی و کاپی‌کوی خوی اظهار داشت: وظیفه دولت‌ها و حکومت‌ها حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به ویژه مرزنشینان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، یعقوب رضازاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم سلماس در مجلس در گفت‌وگو با رابط خبری ما، با اشاره به سفر به ترکیه و دیدار با والی و نمایندگان استان وان، در زمینه توسعه روابط تجاری بین ایران و ترکیه در پایانه مرزی رازی و کاپی‌کوی خوی اظهار داشت: وظیفه دولت‌ها و حکومت‌ها حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم به ویژه مرزنشینان است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم سلماس در مجلس در سفر به ترکیه گفت: با تصویب بازارچه مرزی کوزه‌رش از سوی ایران و کوتاهی و عدم موافقت طرف ترکیه باید والی وان و نمایندگان ترکیه، انتظار مردم سلماس و وان را برای بازگشایی سریع بازارچه مرزی کوزه‌رش و گلینجک‌باش قلعه و وان انجام دهند.

وی تصریح کرد: با تصویب بازارچه مرزی کوزه‌رش از سوی ایران و کوتاهی و عدم موافقت طرف ترکیه باید والی وان و نمایندگان ترکیه، انتظار مردم سلماس و وان را برای بازگشایی سریع بازارچه مرزی کوزه‌رش و گلینجک‌باش قلعه و وان انجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در این جلسه والی و نمایندگان وان ترکیه بیان کردند که مردم این کشور نیز خواستار سریع بازگشایی بازارچه هستند.

وی بیان کرد: همچنین والی وان ترکیه اعلام کرد که نظر موافقت اولیه خود را در خصوص بازارچه مرزی کوزه‌رش از دیدگاه امنیتی به آنکارا اعلام کرده و آنکارا منتظر موافقت ما است.

رضازاده اظهار داشت: همچنین اعلام کرد که این موافقت از نظر امنیتی در این جلسه تایید و قرار شده تا در جلسه آنکارا که در مهرماه برگزار می‌شود نتیجه و مجوز نهایی از مقامات ترکیه اخذ شود.

انتهای پیام

 

فهرست