امام جمعه نلاس سردشت
بانیان و عاملان جنایت مسجد قندهار افغانستان باید به اشد مجازات محکوم شوند
ماموستا رحیمی اظهار داشت: باید بانیان و دستان پشت‌پرده عاملان و آمران جنایت مسجد قندهار افغانستان به دست داعشی‌ها، به اشد مجازات محکوم شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا خدر رحیمی امام جمعه نلاس سردشت در گفت‌وگو با رابط خبری ما با اشاره به حادثه مسجد قندهار به دست داعشی‌ها اظهار داشت: امت اسلام در سوگ مسلمانانی هستند که با لبیک به ندای الهی با وضو و در خانه خدا برای اقامه نماز جمعه گرد هم آمده بودند و توسط مزدوران دست‌پرورده استکبار و شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار و تروریست و تروریست‌پرور به شهادت رسیدند غرق در ماتم و بهت است.
وی تصریح کرد: بار دیگر دست ایادی استکبار و صهیونست‌ها علیه مقاومت اسلامی و امت اسلامی آن هم در حلول ماه مبارک ربیع الاول که یاد آور ولادت پیامبر اکرم(ص) است، آشکار شد.

امام جمعه نلاس سردشت گفت: در روز جمعه زمانی که مردم مظلوم رنجدیده افغانستان برای شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه به دعوت خداوند متعال در مسجد جمع شده بودند، صهیونیستها و استکبار جهانی از افراد تحت تعلیم خود که تروریست و ترورپرور هستند، در راستای اهداف فتنه‌انگیزی اقدام به شهید کردن نمازگزاران کردند.

وی با محکومیت جنایات نظام سلطه و صهیونست‌ها اظهار داشت: هم اکنون گروه حاکم در افغانستان مسئول امنیت بوده و هوشیاری امت اسلامی را در راستای جلوگیری از فتنه و دام گسترده جبهه استکبار جهانی که همان تفرقه و برادرکشی به عناوین مختلف در افغانستان و لبنان است، به محوریت شیطان بزرگ و صهیونستها می طلبد.

ماموستا رحیمی افزود: ضمن عرض تسلیت به امت اسلامی و مردم نجیب رنجدیده افغانستان و همدردی با بازماندگان خانواده‌های شهدا، اشد مجازات بانیان و دست‌های پشت پرده را بر عاملان و آمران خواستار هستیم.

انتهای پیام

 

فهرست