شناسه خبر: 1048

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1048

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
باید جرات سپردن امور به جوانان ، ایجاد شود
سید مهدی قریشی افزود: این تیم جوان مدیریتی فرصت ارزشمندی است تا به مسئولین استان نشان دهد که می‌توانند به جوانان اعتماد کنند و امور مختلف را با سرعت پیش ببرند و بدانید که موقعیتی که در آن قرار دارید بسیار مهم است فلذا تلاش کنید با همه توان در انجام وظایف خود عمل کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار با مدیرعامل و مسئولین سازمان همیاری شهرداری های استان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته به موضوع جوان‌گرایی در سازمان همیاری شهرداریهای استان اشاره کرده و گفت :  سازمان یا نهادی را به خاطر ندارم که اکثریت قریب به اتفاق مدیران و کارکنان آن از جوانان باشند و البته این موضوع در گذشته حتی در سازمان همیاری هم مسبوق به سابقه نبوده است.

امام جمعه ارومیه افزود: این تیم جوان مدیریتی فرصت ارزشمندی است تا به مسئولین استان نشان دهد که می‌توانند به جوانان اعتماد کنند و امور مختلف را با سرعت پیش ببرند و بدانید که موقعیتی که در آن قرار دارید بسیار مهم است فلذا تلاش کنید با همه توان در انجام وظایف خود عمل کنید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی گرد هم آمدن مدیران جوان در سازمان همیاری را یک توفیق الهی قلمداد کرده و یادآور شد: باید طوری عمل کنید که نتیجه فعالیت‌های شما این جرات را در بین مسئولین ایجاد کند که کارها را به جوانان سپرده و از ظرفیت‌ بزرگ جوانان استفاده کنند.

وی افزود: در این میان نباید از ظرفیت جوانان در خارج از مجموعه‌ی سازمان همیاری غافل شد فلذا پیشنهادی که در این خصوص دارم ارتباط با جوانان خوش‌ فکر از طریق جذب ایده‌های جدید و متنوع است و تلاش کنید با برگزاری مسابقات و فراخوان مقالات و ایده ها در این مسیر گام بردارید وهر چند که ممکن است هزینه‌های جزئی را نیز در پی داشته باشد اما نباید به عنوان سدی برای پیشبرد اهداف سازمان قلمداد شود.

از ظرفیت پارک های علم و فناوری برای اشتغالزایی بهره بگیرید

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی استان اظهار داشت: از ظرفیت‌های مهمی که در استان وجود دارد، پارک‌های علم و فناوری هستند که در آنها جوانان خوش‌فکر با اید‌ها و اختراع‌های خوبی گرد هم جمع شده اند که اگر از آنها حمایت شود، اشتغالزایی برای جوانان و در نتیجه درآمدزایی برای استان و مردم را در پی خواهد شد

وی یادآور شد: البته نباید در بحث پارک‌های علم و فناوری صرفاً به استان آذربایجان‌غربی اکتفا کرد و باید از ظرفیت پارک‌های استان‌های دیگر نیز استفاده شود و در کنار آنها از تجارب اساتید دانشگاهی بهره‌گیری شود.

فضای سیاسی را از محیط کار دور کنید

امام جمعه ارومیه با اشاره به وضعیت سازمان همیاری شهرداری ها در گذشته گفت: سازمان‌های همیاری بسته به موقعیت خود همواره با فضای سیاسی مرتبط و درگیر بوده و متاسفانه همین موضوع باعث شده این سازمان از رسالت اصلی خود فاصله بگیرد فلذا تلاش کنید در مسیر انجام وظایف خود تحت تأثیر جریانات سیاسی نباشید.

وی یادآور شد: البته وجود گرایش‌های مختلف خوب و منجر به رشد است و تک‌صدایی مقبول و صحیح نیست اما سازمان همیاری نباید تحت سایه‌ی جناح‌های سیاسی قرار گیرد و مدیران این سازمان مسائل سیاسی را در امورات کاری دخالت ندهند.

انتهای پیام

فهرست