شناسه خبر: 1487

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1487

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
با ارزش‌ترین مسئله در این حرکت ، هدف دینی و الهی شماست
سید مهدی قریشی به بیان اهمیت تبلیغ نماز جمعه و ترویج فرهنگ ماسک زدن گفت: مهم‌ترین و با ارزش‌ترین مسئله در این حرکت هدف دینی و الهی شماست که در مسیر حرکت خود از شهرستان ماکو تا ارومیه به تبلیغ نماز جمعه، احیای یاد نماز جمعه در بین مردم، ترویج فرهنگ ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی پرداخته‌اید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی پیش از ظهر دیروز در دیدار رکاب زنان ستاد نماز جمعه شهرستان ماکو که به مناسبت سالروز برپایی اولین نماز جمعه در کشور و ترویج ماسک زدن و مقابله با ویروس کرونا و با یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان انجام گرفت ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده گفت: کاری که شما عزیزان انجام می‌دهید از چند جهت مهم، ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت دادن دین اسلام به ورزش گفت: خداوند انسان تنبل و سست عنصر را دوست ندارد اما انسان‌های بانشاط را دوست می‌گیرد به همین جهت مسئله ورزش در دین اسلام بسیار مورد توجه قرار گرفته و به ورزش کردن توصیه شده است.

امام جمعه ارومیه ضمن بیان اهمیت اراده و پشتکار در ورزش کردن اظهار داشت: اراده و پشتکار در ورزش بسیار مهم است چرا که باید انسان اراده و پشتکار داشته باشد تا بتواند مسیر به این طولانی را رکاب بزند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه به بیان اهمیت تبلیغ نماز جمعه و ترویج فرهنگ ماسک زدن گفت: مهم‌ترین و با ارزش‌ترین مسئله در این حرکت هدف دینی و الهی شماست که در مسیر حرکت خود از شهرستان ماکو تا ارومیه به تبلیغ نماز جمعه، احیای یاد نماز جمعه در بین مردم، ترویج فرهنگ ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی پرداخته‌اید.

وی خاطر نشان کرد: اینکه تصویر سردار حاج قاسم سلیمانی بر روی سینه شما نصب شده بسیار با ارزش است چرا که با این کار نام و یاد سردار سلیمانی، شهدا و شهادت را در بین مردم زنده نگه داشته‌اید.

امام جمعه ارومیه در پایان بیان کرد: تاکنون در مورد نماز جمعه چنین اقدامی توسط هیچ ورزشکاری صورت نگرفته بود لذا اینکه این فکر به ذهن شما رسیده و برای تبلیغ نماز جمعه چنین حرکتی را آغاز کرده‌اید لطف و عنایت بزرگ خداوند برای شماست.

انتهای پیام

 

فهرست