شناسه خبر: 4195

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4195

امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ
با انتخاب فرد اصلح، سرنوشت خود را با دست خود رقم زنیم
 ماموستا جهانگیر محمد زاده اظهار داشت: : اگر ملت و دولت با همدیگر همکاری کنند هیچ بیگانه ای نمیتواند در امورات آن کشور دخالت وآسیبی به آن برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا جهانگیر محمدزاده امام جمعه موقت اقامه گردید.

خطیب جمعه قبل هر چیز با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از منکرات و پایبند بودن به برنامه های خداوند گفت: انسان مسلمان صفاتی داردکه با چنیین صفاتی از دیگران جدا میگردد که هرگاه نام خداوند برده شود دلش بلرزه می افتد و ایمانش افزون میگردد و هرکس نزدش اسم خداوند برده شود متاثر نگردد در ایمان آن کس باید شک کرد.

وی خاطر نشان کرد: انسان ایماندار چهره اش نورانی است و در درونش حزن و ناراحتی وجود ندارد از ترس خداوند و روز قیامت ، انسان مومن و با ایمان از هر گونه شر و گناهی دوری میکند واهل فسخ و فجور نیست و نسبت به کسی بخل و حسادت ندارد.

ماموستا محمدزاده تصریح نمود: انسان ایماندار واقعی اهل فخر و خودنمایی نیست و به دنبال عیب دیگران نیست بلکه به دنبال اصلاح عیب های خودش میباشد و همیشه بفکر مردم است و با دیگران تعامل میکند و مال و ناموس مردم در نزدش امانت است و به امانت خیانت نمیکند. زیرا پیامبر  (ص) نشان منافق را سه چیز میداند  (خلاف وعده میکند ودروغ میگوید و به امانت خیانت میکند)

خطیب جمعه افزود: انسان سه نوع نفس در درونش است یکی نفس اماره که همیشه امر به انجام کار زشت میکند ودیگری نفس لوامه است که همیشه خود را سرزنش می کند که خود را از انجام کار بد دور کند وآخری نفس مطمعنه است نفسی پاک که از خدا راضی است وخداوند نیز از آن راضی میباشد.

وی در ادامه اشاره به دو انتخابات پیش رو کرد و گفت: یکی انتخاب رئیس جمهور و دیگری انتخاب شوراهای شهر و روستا که شرکت در انتخابات وظیفه است وسرنوشت خود را به دست خود رقم زنیم و آن کس که اصلح است انتخاب نماییم و همه دست در دست هم برای موفقیت و سربلندی کشور تلاش کنیم.

خطیب جمعه افزود: اگر ملت و دولت با همدیگر همکاری کنند هیچ بیگانه ای نمیتواند در امورات آن کشور دخالت وآسیبی به آن برساند.

انتهای پیام

 

 

فهرست