نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
بدون‌ صبر، بر سختی‌ها، نمیتوان به بهشت رسید و باید تلاش کنیم و بر سختی‌ها صبور باشیم.
سیدمهدی قریشی افزود: عمده مسئله‌ای که در خانواده‌های متمکن سبب کم شدن فرزندآوری می‌شود راحت‌طلبی و تنبلی است لذا لازم است تمامی جوانان و کسانی که تمکن مالی دارند راحت‌طلبی را کنار گذاشته و با کمی تلاش و تحمل سختی نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳ مرداد ماه ۹۹ گفت: ۷ ذی‌الحجه سالروز شهادت امام محمدباقر علیه‌السلام تسلیت باد.

امام جمعه ارومیه افزود: امام محمدباقر علیه‌السلام پنجمین امام شیعیان در سال ۱۱۴ هجری قمری به شهادت رسیده‌اند بنده ایام شهادت حضرت را به همه مسلمین جهان تسلیت عرض می‌نمایم.

امام محمدباقر علیه‌السلام در مورد خصوصیت‌های شیعیان به جابر فرموده‌اند آیا ادعای شیعه بودن با دوست داشتن اهل بیت کافی است؟ اینگونه نیست، شیعیان ما نیستند مگر کسانی که از خداوند متعال بترسد و تقوای الهی داشته باشد.

وی تصریح نمود: از ویژگی‌های شیعیان تواضع و فروتنی است، در برابر خداوند متعال خود را خاشع و کوچک بدانند، یاد خدا و ذکر الهی را زیاد کند، نماز و روزه را زیاد بجای آورد و به همسایگان خود رسیدگی کند، صداقت در گفتار داشته و تلاوت قران می‌کنند، کسانی هستند که غیبت نمی‌کنند مگر اینکه از خوبی‌های یکدیگر صحبت کنند و به زبان‌ خود حاکم‌ باشند

اول ذی الحجه سالروز ازدواج امام علی علیه‌السلام و فاطمه‌زهرا سلام الله علیها

سید مهدی قریشی بیان کرد: جوانان با کنار گذاشتن راحت طلبی نسبت به تکثیر نسل اقدام کنند

ما باید در تمامی ابعاد زندگی خود، زندگی حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام و فاطمه‌زهرا سلام الله علیها را الگوی زندگی خود قرار دهیم که یکی از این ابعاد اهمیت دادن به خانواده است که حضرت امیرالمومنین و فاطمه‌زهرا به شدت از خانواده خود محافظت می‌کردند.

وی اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری کرد و گفت: مقام معظم رهبری در مورد اهمیت حفظ خانواده در سال گذشته در سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه‌زهرا فرمودند که مسئولین باید با اتخاذ تدابیر صحیح خانواده‌ها را از متلاشی شدن حفظ نمایند.

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری در سال گذشته به آن اشاره کردند مسئله تولید نسل و فرزندآوری بود و فرمودند که رشد جمعیتی در ایران رو به بالا و متناسب نیست و جمعیت به سمت پیر سالی می‌رود لذا بزرگان خانواده و مسئولین باید ازدواج جوانان را فراهم و تسهیل نمایند و کسانی که ازدواج کرده‌اند باید به فکر تکثیر نسل باشند.

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: عمده مسئله‌ای که در خانواده‌های متمکن سبب کم شدن فرزندآوری می‌شود راحت‌طلبی و تنبلی است لذا لازم است تمامی جوانان و کسانی که تمکن مالی دارند راحت‌طلبی را کنار گذاشته و با کمی تلاش و تحمل سختی نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

بدون‌ صبر بر سختی‌ها نمیتوان به بهشت رسید و باید تلاش کنیم و بر سختی‌ها صبور باشیم.

انتهای پیام

فهرست