نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
برای مبارزه با اعتیاد باید از ظرفیت همه مردم و دستگاه ها استفاده کرد
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: مقام انسان مورد تعظیم تمامی موجودات و فرشتگان عالم هست و در صورتی این امر محقق خواهد شد که به تربیت اخلاقی و دینی انسان توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در متون دینی انسان از همه موجودات برتری داده شده و این بشر هست که با خلق عظیم کرامت بخشیده شد.

وی افزود: مقام انسان مورد تعظیم تمامی موجودات و فرشتگان عالم هست و در صورتی این امر محقق خواهد شد که به تربیت اخلاقی و دینی انسان توجه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مواد مخدر را برای گمراهی و به فلاکت کشیدن انسان به وجود آوردند و این بلای خانمان سوز انسان و فرد معتاد را به تباهی و پوچی می رساند.

وی گفت: کار مبارزه با مواد مخدر و نجات انسان یک کار مقدس و با ارزشی است و باید با انگیزه و امید برای رضایت خداوند و با دلسوزی نسبت به انسان های گرفتار در این راه تلاش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اذعان داشت: طبق احادیث محبوب ترین افراد کسانی هستند که برای مردم خدمت می کنند و باید قدر چنین کاری را دانست.

وی افزود: برای ترویج و توسعه مبارزه با مواد مخدر از روش های جدید مثل حکم ترک دادن چند معتاد برای مجرمین مواد مخدر یا وقف اموال برای نجات گرفتاران مواد مخدر استفاده کرد.

وی ادامه داد: مبارزه با اعتیاد به دلیل نقشه شوم دشمنان باید ادامه پیدا کند و با کمک مردم و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها؛ مانند آموزش و پرورش و معلمین و اساتید برای ریشه کنی این معضل اجتماعی اقدام کرد.

انتهای پیام

فهرست