مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
بررسی مشکلات و پیدا کردن راه حل قانونی در گرو تشکیل جلسات و ایجاد روابط مناسب با یکدیگر می باشد
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: با رعایت قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی بتوانیم راه حل مناسبی برای مشلات به وجود آمده پیدا کنیم و در جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به جامعه مخاطب تلاش نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی با معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی و رئیس اداره معافیت تحصیلی و اعزام ، جلسه ای را جهت حل برخی از مشکلات روحانیون و طلاب در دفتر استانی برگزار نمودند.

در این نشست ابتدا حجت الاسلام عسگر فعال آذر ضمن خوش آمد گویی به مدعوین محترم، به برخی مشکلات موجود در خصوص امور نظام وظیفه طلاب و روحانیون اشاره و ابراز امیدواری نمودند که با رعایت قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی بتوانیم راه حل مناسبی برای مشلات به وجود آمده پیدا کنیم و در جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به جامعه مخاطب تلاش نماییم.

به شرایط خاص نظام آموزشی طلاب اهل سنت و تحصیل سنتی جامعه مخاطب و مشکلات به وجود آمده در این راستا اشاره نمودند و مدعوین محترم را با فضای مدارس سنتی و حجره محوری اهل سنت استان آشنا ساختند تا بتوانیم ملموس تر به بررسی مشکلات جامعه مخاطب بپردازیم.

در ادامه نشست سرهنگ قربان نژاد معاون محترم وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی، ضمن تشکر از تشکیل جلسه و ضرورت آن اظهار نمود: بررسی مشکلات و پیدا کردن راه حل قانونی در گرو تشکیل جلسات و ایجاد روابط مناسب با یکدیگر می باشد و همچنن اقدامات مربوط به معاونت وظیفه عمومی را عنوان نمودند که واحدهای معافیت تحصیلی و اعزام در ارتباط با مرکز اسلامی می باشد.

در ادامه جلسه سرهنگ عظیم زاده، رئیس اداره معافیت های تحصیلی، قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا را در خصوص معافیت تحصیلی طلاب علوم دینی اهل سنت تشریح نمود و در یک گفتگوی صمیمانه به سوالات مطرح شده در این خصوص توضیحات کامل ارائه نمودند و به صورت تعاملی به بررسی مشکلات نظام وظیفه طلاب و روحانیون اهل سنت استان پرداخته شد.

وی اظهار داشت: با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی مشکلات نظام وظیفه طلاب اهل سنت مرتفع میگردد.

در ادامه نشست مشکلات معافیت تحصیلی، تمدید معافیت تحصیلی، و طرح هجرت طلاب عنوان و تبادل نظر و شرایط و واقعیت های موجود وضعیت نظام وظیفه طلاب اهل سنت به سمع و نظر مسئولین نظام وظیفه رسید و مسئولین عزیز نظام وظیفه قول مساعد جهت حل مشکلات طلاب و روحانیون در چهار چوب قوانین را دادند.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست