امام جمعه مهاباد
بر تمامی مسلمانان واجب است نسبت به وسوسه های دشمنان و منکرات انان جبهه بگیرند
ماموستا دکتر عبدالسلامی اظهار داشت: ما امت پیامبری هستیم که توصیه به وحدت کرده و محور های یک امت واحده این است، محور اول جامعه های اسلامی باید از مسببات تفرقه‌گرای و تعرض درجهان اسلامی پرهیز کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  آیین عبادی سیاسی این هفته مهاباد با حضور باشکوه نمازگزاران و امامت دکتر عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در مسجد جامع این شهرستان برگزار گردید.

ماموستا امامی اظهار داشت: موضوع اصلی خطبه ی این هفته ی ما کار مهمی است که پیامبر ص انجام‌داده که وحدت امت بود و این امت واحده باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

وی افزود: خداوند در قرآن فرموده شما بهترین امت ها هستید چون امر به معروف میکنید و نهی از منکر، درحقیقت کسی که خوب نباشد نمیتواند به خوب بودن امر کند و هر مسلمانی باید نفع داشته باشد برای سایر مردم،

ماموستا امامی تصریح نمود: بر تمامی مسلمانان واجب است نسبت به وسوسه های دشمنان و منکرات انان جبهه بگیرند و نهی از منکر کنند، به واقعیت موقعیتی که کشورهای اسلامی دارند از جهت جغرافیایی و نفت و منابع طبیعی هیچ کدام از کشورهای دیگه ندارند اما کشورهای کفر نقطه ضعف مسلمانان را پیدا کرده و ان هم تفرقه است میگویند تفرقه ایجاد کن و سروری کن‌.

هزینه هایی که عربستان برای کشت وکشتار مردم یمن کرده میتوانست برای وحدت و یکپارچگی ملت های مسلمان انجام دهد که تمامی جوانان غرب شیفته ی اسلام شوند.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: ما امت پیامبری هستیم که توصیه به وحدت کرده و محور های یک امت واحده این است، محور اول جامعه های اسلامی باید از مسببات تفرقه‌گرای و تعرض درجهان اسلامی پرهیز کنند.

وی در ادامه افزود: استکبار جهانی همیشه در صدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان است به روش‌های گوناگونی از قبیل:

۱- ایجاد جنگ و فنته

۲- ترور کردن شخصیت های دینی در میان شیعه و سنی

۳- تحریک گروه‌های تکفیری و ایجاد تفرقه و نزاع و درگیری های قومیتی و ملیتی

امام جمعه مهاباد بیان کرد: محور دوم از وحدت امت اسلامی همکاری کشور های اسلامی با یکدیگر است، قرآن میفرماید خصوصیت پیامبر (ص) و اصحاب این بود که نسبت به دشمنان سختگیر و نسبت به یکدیگر مهربان بودند.

وی افزود: پیامبر (ص) برای درامان ماندن از سرما و گرما یک سقف برای امت تعیین کرده و ان هم متحد بودن در برابر دشمنان است، مرز بندی با کشور های استکباری.

ماموستا امامی در ادامه گفت: متاسفانه امروزه مسئول هایی داریم که در شعار گفتن علیه دشمنان با ما هم رنگ هستند اما میبینیم که خانواده همان مسئول در کشورهای کفار اقامت کرده و دارایی این ملت را به آنجا برده اند.

خطیب جمعه در ادامه افزود: علاوه بر این مسائل ما باید جنگ نرم هم داشته باشیم و متقابلا ما نیز به دشمن حمله کنیم.

امروزه اگر کشورهای مسلمان که ۵۷کشور هستند همه متحد شوند بزرگترین ثروت و سرمایه جهان را در دست میگیرند و ثروت مسلمانان در دست کفار نباشد در حالیکه الان بیشترین بیکاری و فقر و مربوط به کشور های اسلامی است.

امام جمعه مهاباد در ادامه تصریح نمود: بهترین منبع برای رفع این فقر و بیکاری اتحاد اقتصادی است و داشتن پولی واحد است چرا اروپا دارای یک پول واحد است ولی ما مسلمانان نباید داشته باشیم اما کشور های مسلمان جرات معامله بایکدیگر ندارند بخاطر تحریمی‌که کفار تعیین میکند.

بارالها این تفرقه را به وحدت و یکپارچگی تبدیل کن و این روزهای طلایی رو برای تمامی مسلمانان مهیا بفرما

بارالها بیمار تمامی مردم را شفای عاجل بفرما

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

انتهای پیام

فهرست