امام جمعه اهل سنت ارومیه
بر همه علماء یک فریضه است که ، دین را همانطور هست بیان کنند
 ماموستا مامدکلشی نژاد اظهار داشت:بر همه جامعه مسلمان واجب است تا این فریضه را انجام بدهند و جامعه را از اضمحلال نجات دهند و مردم را به رشد الهی برسانیم و مفاهیم را باید تبیین نمائیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نشست مشترک طلاب و اساتید شیعه و اهل تسنن در سالن اجتماعات حوزه علمیه امام خامنه ای ارومیه برگزار گردید.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در این نشست اظهار داشت: خداوند سبحان را شاکریم که در بطن زمستان سرد شکوفه های عترت وآزادی را بر بوستان این ملت رویاند و رهبری عظیم را سکاندار این کشتی با عظمت نمود تا مردم را از ذلت استعمار و وابستگی نجات دهد.

وی افزود: عرض تبریک و تهنیت دارم بمناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارکه فجر خدمت همه شماها حضار محترم  و مقام معظم رهبری و همه مسئولین خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، خاصتا شیوخ مجلس نماینده محترم ولی فقیه در استان اساتید و خداوند متعال را بخاطر همه نعمتهایش سپاسگزاریم.

ماموستا کلشی نژاد تصریح نمود: اگر بخواهیم وظایف خود را در قبال دین بشناسیم باید مروری بر فرمایشات پیامبر (ص) داشته باشیم که یک نمونه را عرض می کنم.

برادران ، پیامبر (ص) می فرماید: بلغوا منی ولو آیه

یعنی بر همه جامعه مسلمان واجب است تا این فریضه را انجام بدهند تا جامعه را از اضمحلال نجات دهند و مردم را به رشد الهی برسانیم و مفاهیم را باید تبیین نمائیم.

این یک فریضه الهی و یک تکلیف است که مردم را بسوی خوبی ها دعوت نمائیم

وی اظهار داشت: در این حدیث تکلیف و تشریع و تخصیص وجود دارد.

بر همه ما یک فریضه است که دین را همانطور هست بیان کنیم این تشریع است چون می فرماید: (بلغوا  عنی)

یعنی از سرچشمه وحی ، پس این تشریع است که عزت به ما داده است

قضیه تشریع به آیه قوا انفسکم واهلیکم نارا  ، بر می گردد

خودتان را تربیت کنید بر مبنای قوانین اسلامی و همچنان خانواده خود را نیز تادیب نمائید تا شرمنده خداوند نباشیم.

امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح نمود: وظیفه ما اینجا به عنوان یک طلبه سنگین تر میشود و نقش طلاب در تبیین وتقویت مبانی اسلام بیشتر برجسته میشود و نباید نقش ما در تضاد با مبانی اسلام باشد نباید اسلام را با یک ایده خشن و افراطی معرفی نمود همان تفکر خشن داعشی خطرناک بستر تبلیغ در حکومتی اسلامی که از همه لحاظ شماها را ساپورت می کند نباید در افرادی بد سلیقه دید ، نظام را در این باید دید که به داد مسلمین و مستضعفین می رسد ما این نظام را بخاطر دفاع از اسلام و مسلمین دوست داریم. ونباید حوزه تبلیغ ما در تضاد با مبانی اسلام باشد .

ماموستا کلشی نژاد خاطر نشان کرد: این نشستها خروجی آن باید عالمانه و متحدانه باشد تا باعث از بین بردن ضعفهایمان شود تا جامعه ما از تنش و بن بست رهایی یابد.

انتهای پیام

فهرست