امام جمعه پیرانشهر
بزرگان خانواده با پیروی از فرمایشات پیامبر گرامی اسلام با خانواده و همسران خود خوب باشند
ماموستا دکتر مصطفی محمودی بر اعتقادات دینی را که نیاز روح انسان است  تاکید  و اظهار داشت: سرپرستان خانواده ها در خانه خود مواظب باشند تا خانواده ثبات عقیده داشته باشند تا به افکار بد گرفتار نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم شهرستان با رعایت پروتوکلهای بهداشتی اقامه گردید که ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به تربیت در خانواده اشاره کرد و گفت: لازم است زوجین با صفا و صمیمیت و محبت زندگی و در خانواده رفتار خوبی با هم داشته باشند تا بتوانند فرزندان خوبی را تربیت و تحویل جامعه دهند.

ماموستا محمودی خانواده را واحد کوچکی از اجتماع توصیف کرد و گفت: در خانواده همه با هم باید اخلاق اسلامی را رعایت و از تنفر و بغض و کینه  بین هم دوری نمایند و اگر خانواده به خوبی و برابر موازین شریعت مقدس اسلامی تربیت شود جامعه نیز خود به خود تربیت و اصلاح خواهد شد.

وی خواندن نماز را باعث استحکام خانواده دانست وافزود: نماز به فرزندانتان یاد دهید و در خانواده نماز خواندن را مورد تاکید قرار دهید تا از رستگاران واقع شوید و ترس خدا در دلتان قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه رعایت مسائل بهداشتی را از تربیت خانواده عنوان کرد و گفت: برای سلامتی خانواده رعایت مسائل بهداشتی در دین اسلام بسیار مورد تاکید قرار گرفته و لازم است ما مسلمانان این امر مهم را بیشتر مورد توجه قرار دهیم تا سلامت جسمی حفظ گردد.

وی بر اعتقادات دینی را که نیاز روح انسان است  تاکید  و اظهار داشت: سرپرستان خانواده ها در خانه خود مواظب باشند تا خانواده ثبات عقیده داشته باشند تا به افکار بد گرفتار نشوند.

ماموستا محمودی تاکید نمود: بزرگان خانواده با پیروی از فرمایشات پیامبر گرامی اسلام با خانواده و همسران خود خوب باشند با آنان همکاری و در کار منزل نیز کمک کار خانواده باشند.

دکتر محمودی در پایان بر تعلیم و تربیت فرزندان بیشتر تاکید و افزود: آینده کشور و خانواده دست همین فرزندان شماست اگر خوب تربیت شوند خانواده و کشوری سالم خواهیم داشت و چنانچه خودتان تربیت خوب به آنان یاد ندهید قطعا خانواده ها و زندگی آنان و همچنین کشور گرفتار مشکلات خواهد شد.

با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

فهرست