شناسه خبر: 1001

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1001

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
بزرگترین سرمایه برای انسان در روز قیامت ساخت مسجد است
سید مهدی قریشی به بیان اهمیت و اجر و پاداش ساخت مسجد پرداخت و افزود: در روایات آمده است که هر کس حتی به اندازه آشیانه یک پرنده مسجدی بسازد خداوند به او در بهشت قصری خواهد داد لذا این مسئله اهمیت و اجر ساخت مسجد را بیان می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی  ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آئین کلنگ زنی مسجد امام رضا علیه السلام گلشهر ارومیه، ضمن تبریک ایام دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا علیه السلام و قدردانی از تلاش تمام کسانی که در ساخت این مسجد کمک می کنند گفت: براساس آنچه که خداوند در قرآن بیان فرموده اند مساجد را کسانی آباد می کنند که به خداوند و قیامت ایمان دارند لذا این مسئله نشان می دهد کسانی که در ساخت این مسجد تلاش کرده اند به خداوند و روز قیامت ایمان حقیقی دارند.

امام جمعه ارومیه به بیان اهمیت و اجر و پاداش ساخت مسجد پرداخت و افزود: در روایات آمده است که هر کس حتی به اندازه آشیانه یک پرنده مسجدی بسازد خداوند به او در بهشت قصری خواهد داد لذا این مسئله اهمیت و اجر ساخت مسجد را بیان می کند.

وی خاطر نشان کرد: بزرگترین سرمایه برای انسان در روز قیامت ساخت مسجد است چرا که تا زمانی که در آن مسجد خداوند را عبادت می کنند آن شخص از ثواب آن مکان و عبادات بهره مند خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان ، ضمن بیان روایتی از امام صادق علیه السلام در زمینه ثواب صدقه جاریه گفت: انسان پس از مرگ دستش از عمل کوتاه می شود مگر در سه چیز، فرزند صالحی که برای والدین خود استغفار کند، علمی که مردم از آن استفاده کنند و صدقه جاریه که همین مسجدی که در این مکان بنا خواهد شد از مصادیق صدقه جاریه است.

انتهای پیام

 

فهرست