امام جمعه اهل سنت ارومیه
بزرگمردان علم و دین ، خادمان ملت و آیین ، بعد وفات هم زنده هستند
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: این وارث شرع نبوی ، سالها در محافل علمی با خلوص نیت به ترویج اسلام و کلام و فقه مذهب شافعی و عقیده اشعری ( اهل سنت و جماعت ) پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ ماموستا مامد کلشی نژاد ، امام جمعه اهل سنت ارومیه در پی درگذشت ماموستا ابراهیم سرخابی امام جمعه اسبق اهل سنت نقده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت پیرانشهر پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَیْنَا تُرْجَعُونَ ( العنکبوت۵۷ )

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْئ

درگذشت عالم ربانی، حاج ماموستا ملا ابراهیم سرخابی، امام جمعه سابق اهل سنت نقده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت پیرانشهر، ضربه جبران ناپذیری و سبب تاثر و تالم خاطرگردید.

این وارث شرع نبوی ، سالها در محافل علمی با خلوص نیت به ترویج اسلام و کلام و فقه مذهب شافعی و عقیده اشعری ( اهل سنت و جماعت ) پرداختند.

رحلت آن عالم بزرگوار را به خانواده محترم و شاگردان و سلسله جلیله علمای اهل سنت بالاخص شهرستان نقده و پیرانشهر تسلیت عرض نموده و از الله متعال برایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت مینمایم.

از خدای متعال مسئلت داریم که آن مرحوم مغفور را در کنف رحمت و ظل مغفرت خود در بهشت برین با انبیا و اولیا و صدیقین و صالحین و علمای عاملین ماوی دهد .

این بزرگمردان علم و دین و خادمان ملت و آیین ، بعد وفات هم زنده هستند .

بی شک درگذشت عزیزان در بر اثر بیماری کرونا ضایعه بزرگی است از درگاه ایزد متعال مسئلت می نمایم که این بلای همه گیر را هر چه زودتر از شهر و دیار و تمام کشور عزیزمان و همه دنیا دفع نمایند.

بدین وسیله بار دیگر از همه اقشار مختلف جامعه درخواست می نمایم در خانه هایشان بمانند و نکات بهداشتی رارعایت نمایند.

لازم می دانم از زحمات بی وقفه  کادر درمانی پزشکان و پرستاران و سراسر کشور به خصوص شهرستان نقده ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان و همه عوامل و پرسنل بیمارستان های نقده همچنین از حسن توجه امام جمعه محترم حجت الاسلام  والمسلمین دکتر ابراهیمی، فرماندار محترم شهرستان نقده فرمانده محترم سپاه پاسداران شهرستان نقده فرمانده محترم نیروی انتظامی، شهردار محترم عوامل شهرداری، روحانیت معزز و محترم و شهروندان محترم و قدرشناس که ابرازهمدردی و کمال همکاری  را نمودند صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

اللهم بیض وجهه و یمّن کتابه و یسر حسابه و لیّن ترابه و طیب ثراه و ثبّته على الصراط

آمین آمین یا ارحم الراحمین

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کلشی نژاد- امام جمعه اهل سنت ارومیه

انتهای پیام

فهرست