نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
بسیج مستضعفان زایده فکر ولایت بوده و ولایتمداری محور اصلی بسیج است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس میدان دار دفاع از کشور بوده که با فرماندهی فرماندهان توانستند مسئله جنگ را مدیریت و کنترل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در مصاحبه با صداوسیمای مرکز استان به مناسبت آغاز هفته بسیج ضمن اشاره به تأسیس بسیج توسط امام خمینی (ره) گفت: ایده تأسیس بسیج مستضعفین توسط امام خمینی (ره) الهام گرفته از قرآن و روایات اهل بیت عصمت طهارت علیهم السلام بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیج مستضعفان زایده فکر ولایت بوده و ولایتمداری محور اصلی بسیج است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه افزود: بسیج مستضعفین در طول تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است که بسیج در کشور مهمترین و محوری ترین مسائل و مشکلات را عهده دار شده و در تحقق این وظایف سرفراز و سربلند شده است.

وی تأکید کرد: بسیج در هشت سال دفاع مقدس میدان دار دفاع از کشور بوده که با فرماندهی فرماندهان توانستند مسئله جنگ را مدیریت و کنترل کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: بسیج بعد از پیروزی در جنگ تحمیلی در عرصه های مختلف در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده و با الهام گرفتن از بیانات مقام معظم رهبری اجازه به هدف رسیدن توطئه های دشمنان را نداده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر که دنیا با ویروس کرونا درگیر است بسیج با حضور در میدان مبارزه با ویروس کرونا نقش خود را به خوبی ایفا می کند و ان شاء الله با عنایت خداوند محققان و پژوهشگران بسیجی به زودی بتوانند واکسن این ویروس را کشف و با عنایت خداوند در این مسئله نیز سرافراز و پیروز شوند.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست