امام جمعه اهل سنت ارومیه
به دلیل نبودن نظارت بر فضای مجازی ، ملحدان نیز به صورت همه جانبه مشغول فعالیت هستند
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: دشمنان ما می خواهند علما را از زندگی مردم حذف کنند به گونه ای که دیگران عقاید خود را از علما فرا نگیرند تا خودشان بتوانند بیشتر به جوانان نزدیک و راحت تر خرافات خود را به آنان تحمیل کنند چون اگر مردم به علما بد بین و بی اعتماد باشند قطعا کار آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به همت معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی ، نشست همفکری با فعالان فضای مجازی روحانیون و طلاب استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

در این نشست امام جمعه اهل سنت ارومیه ماموستا مامد کلشی نژاد نیز ضمن خیر مقدم به عزیزان اظهار داشت: امروزه به جز فعالیت های انحرافی و تکفیری می بینیم که ملحدان نیز به صورت همه جانبه مشغول فعالیت در این فضاهای مجازی هستند که باعث شده جوانان ما را به سمت کفر و نفی اصل دین یعنی انکار خداوند سوق دهند و به دلیل نبودن نظارت بر فضای مجازی در کشور ما، این کار را خیلی راحت و تقریبا بدون مشکل انجام می دهند.

وی افزود: قبلا که فضای مجازی نبود عقایدی مانند اعتزال جدید و امثال آن که خود را روشن فکران دین اسلام می پنداشتند بعد از این که عقاید آنان کمی شیوع پیدا کرد بوسیله مناظره ها و مدیریت مناسب علما و فصحا تقریبا شکست خورد و کم رنگ شد ولی اکنون می بینیم که با استفاده از همین فضای مجازی که کاملا بی قانون و رها شده است باز گشته اند و از خارج و حتی داخل کشور مرتبا در حال تبلیغ و تزریق عقاید انحرافی و پلید خود به جوانان ما هستند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه تصریح نمود: فعالیت های دشمنان در فضای مجازی به گونه ای زیاد شده که اکنون به جز تغییر عقاید جوانان در حال ضربه زدن به اصل و ریشه خانواده ها است مثلا مشاهده می کنیم که سبب بسیاری از طلاق ها و اختلاف ها در خانواده همین فضای مجازی است  و دشمنان ما می خواهند علما را از زندگی مردم حذف کنند به گونه ای که دیگران عقاید خود را از علما فرا نگیرند تا خودشان بتوانند بیشتر به جوانان نزدیک و راحت تر خرافات خود را به آنان تحمیل کنند چون اگر مردم به علما بد بین و بی اعتماد باشند قطعا کار آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

ماموستا کلشی نژاد خاطر نشان کرد: به جز مسئله تلاش بیشتر اساتید در زمینه فضای مجازی باید حتما فضای مجازی نیز کنترل شده و قانون مدار شود و نظارت بیشتری بر آن اعمال گردد. مثلا در آلمان وقتی پدر از خانه بیرون می رود پدر خانواده به شماره ای مخابرات زنگ می زند سپس اینترنت این نوجوان کاملا محدود شده و دیگر به هر سایتی دسترسی ندارد پس کشور های غربی نیز به این درک رسیده اند که کنترل اینترنت کاملا واجب و مورد نیاز است پس چرا ما در کشور خود آن هم در زمانی که اوضاع فضای مجازی چنین خطرناک شده، قوانین و یا مقرارتی نداریم؟!  قطعا در دوران کرونا که مساجد تعطیل شده اند و جوانان ما نیز بیشتر مشغول فضای بودند خطرات آن بیشتر و بیشتر شده پس انشاءالله امیدواریم هم اساتید در فضای مجازی بیشتر تلاش کنند و هم قانون هایی برای فضای مجازی وضع شود که هم مضرات آن کم شده و هم جای استفاده بیشتری برای جوانان و ملت ما باشد.

انتهای پیام

 

فهرست