شناسه خبر: 3667

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3667

امام جمعه موقت شاهین دژ
به والدین خود احترام کنید زیرا شر و خیر محاسبه می شود
ماموستا عمر محمد زاده اظهار داشت: ای کسی که ادعای اسلام میکنی و آنچنان برای این دنیایت کوشش میکنی آیا برای آخرتت هم کوششی کرده ای و با وجود اینکه می دانی که هیچ یک از آنان بدرد قیامت نخواهد خورد الا عبادت که انجام داده ای.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عمر محمدزاده امام جمعه موقت شاهین دژ برگزار گردید.

خطیب جمعه ضمن حمد و ثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم (ص) و آل و اصحاب و یاران آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد در بارگاه خدا و با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و توبه و بازگشت به اوامر الهی که بازگشت وتوبه نمودن خداوند را بسیار خوشحال مینماید و چه چیزی از این لذیذتر میباشد که تو با اعمالت خدا را خوشحال کنی .

وی اشاره به توصیه های که لقمان حکیم به فرزندش مینماید اختصاص داده و با تمسک به آیه قرآنی گفت: خداوند فرموده ما به لقمان حکمت و برهان بخشیدیم تا شکر خدا کند، شکر را با دو چیز میشود انجام داد یکی زبان و دیگری با انجام اعمال خیر و بر ما واجب است در برابر این همه نعمتی که خداوند به ما بخشیده شکرگذاری کنیم.

ماموستا محمدزاده در ادامه خطبه تصریح نمود: لقمان به فرزندش توصیه میکند که برای خداوند شریک قرار ندهد که ما دو نوع شرک داریم یکی شرک اکبر، یعنی به خداوند ایمان ندارد و اشیاء و چیزهای را به عنوان خداوند قبول میکند و دیگری شرک اصغر است که فرد با وجود اینکه به خداوند ایمان دارد ولی کارهای انجام می دهد که با توحید منافات دارد.

باز لقمان به فرزندش توصیه میکند که به والدین خود احترام کنید زیرا شر و خیر محاسبه می شود و همیشه حق گو باشید و نماز را بخوانید و امر به معروف و نهی از منکر نمایید و در برابر مصائب و مشکلات صابر ، معتدل ، میانه رو باشید .

خطیب جمعه افزود: کسی که امر به معروف و نهی از منکر نماید خداوند او را عزتمند میکند و ای کسی که ادعای اسلام میکنی و آنچنان برای این دنیایت کوشش میکنی آیا برای آخرتت هم کوششی کرده ای و با وجود اینکه می دانی که هیچ یک از آنان بدرد قیامت نخواهد خورد الا عبادت که انجام داده ای.

ماموستا محمدزاده در آخر برای حفظ نظام و مسئولین و عاقبت به خیری همه دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست