امام جمعه نلاس سردشت
بیداری اسلامی اگر رهبری هوشمند داشت به بن بست نمی‌رسید
 ماموستا خدر رحیمی اظهار داشت: شورای نگهبان اسم با مسمی است و به منزله سد محکم در برابر قوانین و مصوبات‌ و لوایح، بر خلاف مصالح عمومی می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر نلاس سردشت به امامت ماموستا خدر رحیمی ، امام جمعه شهر اقامه گردید.

وی ابتدا با حمد و ثنای الهی و شکر نعمات خصوصا حج ابراهیمی و با درود و صلوات بر محمد و آل اصحاب او به مناسبتهای هفته اشاره و با تبریک عید قربان در  هفته جاری و روز بهزیستی و تامین اجتماعی و سالروز تشکیل شورا نگهبان قانون اساسی به بیان اهمیت شورای نگهبان و خاطره محمد خرازی وزیر خارجه وقت دولت خاتمی اشاره نمود و اظهار داشت: ۵ مورد در نظام اسلام هست که غرب درصدد مقابله با آنهاست والا موضوع هسته‌ای و حقوق بشر و موشک بهانه است ،اقای خرازی گفت که سفیر انگلیس میخواست برگردد به علت اتمام کارش ،گفت غرب ، ول کن شما نیست تا ۵ کار را حل نکنید.

۱- همه کشورها رئیس جمهور دارند نخست وزیر و یا پادشاه ،رهبری که حرف اول را می‌زنید جایگاهش کجاست ، باید آنرا کنار بزنید  ۲- همه کشورها ارتش دارند، سپاه یعنی چه؟

۳- شورای نگهبان باید حذف شود

۴- حجاب را از اجباری خارج کنید واختیاری باشد

۵- اسلام را از جمهوریت حذف ‌کنید ؛ با توجه به حساسیت غرب از گذاره‌های کلیدی درصدد حذف آنها هستند و حتی بعضی ها اهمیت آنها را نمی‌دانند مثلا :رهبری یعنی هوش و سر اجتماع ، تن بدون سر و هوش به سقوط منجر میشود ، بیداری اسلامی اگر رهبری هوشمند داشت و به بن بست نمی‌رسید، وبنا به ‌فرمایش رهبری اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

وی تصریح نمود: اما پیرامون نقش شورا نگهبان در صیانت از قوانین مصوبات و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی ،خبرگان و ریاست جمهوری و همه پرسی قانون اساسی ،کلیدی است .اگر صیانت شورای نگهبان که متشکل از ۱۲ نفر شش نفر حقوقدان و شش نفر  فقیه و عالم جهت تطبیق قوانین با شرع اسلام و قانون اساسی نبود معلوم نبود بعضی از مجلسی ها با تصویب اسنادی مثل ۲۰۳۰و اف‌ای‌تی‌اف و سایر مصوبات خلاف مصلحت عمومی چه بلایای سر جامعه می‌آورند.

امام جمعه نلاس خاطر نشان کرد: شورای نگهبان اسم با مسمی است و به منزله سد محکم در برابر قوانین و مصوبات‌ و لوایح، بر خلاف مصالح عمومی می‌باشد و نگهبان همیشه بیداری است که نظم اجتماع، با قوانین سلیقه‌ای خدشه دار نشود و شرع انور و قانون اساسی حکمران بماند.

وی در ادامه  به  موضوع حج و قربانی و شرایط قربانی و اسرار حج  اشاره و یادآور و به استناد آیات و روایات موضوع نتیجه حج را بیان کرد: حج مبرور و مقبول جزایی ، جز بهشت ندارد.

ماموستا رحیمی سپس به اهمیت قربانی کردن و این سنت ابراهیمی اشاره نمود و نهایتا با چند دعای خیر به خطبه این هفته پایان دادند.

انتهای پیام

فهرست