مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی
 بیش از ۳۳۳ میلیارد ریال زکات در آذربایجان‌غربی جمع آوری شده است
دکتر سهندی بیشترین میزان پرداخت زکات را در استان متعلق به مهاباد دانست و اظهار داشت: مردم این شهرستان بیش از ۶۵ میلیارد ریال و ۴۲۰ میلیون ریال امسال زکات پرداخت کرده‌اند که افزایش بیش از ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا آذربایجان‌غربی، با اشاره به میزان پرداخت زکات در استان اظهار کرد: امسال طبق آخرین آماری که به دست آمده میزان زکات پرداختی در استان برابر با ۳۳۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شیوع کرونا و شرایط سخت اقتصادی پرداخت زکات در استان افزایش داشته است، افزود: این افزایش به قدری بوده که آمارها نشان از رشد ۴۸ درصدی پرداخت زکات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی عنوان کرد: امسال برنامه‌ریزی شده بود که در سطح استان ۳۴۲ میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شود که تاکنون ۹۷ درصد از این میزان محقق شده است.

وی بیشترین میزان پرداخت زکات را در استان متعلق به مهاباد دانست و ادامه داد: مردم این شهرستان بیش از ۶۵ میلیارد ریال و ۴۲۰ میلیون ریال امسال زکات پرداخت کرده‌اند که افزایش بیش از ۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

سهندی با اشاره به نقش شوراهای زکات روستای در فرهنگ‌سازی پرداخت زکات تصریح کرد: این شوراها با بیان ارزش و جایگاه پرداخت زکات در اسلام و تاثیرات آن در زندگی فردی و اجتماعی نقش مهمی در میزان افزایش زکات پرداختی دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سطح استان حدود یک هزار و ۹۳۸ روستا شناسایی شده‌اند که شرایط لازم برای تشکیل شورای زکات روستایی را دارند، خاطرنشان کرد: تاکنون در یک هزار و ۴۰۹ روستای سطح استان این شورا تشکیل شده و سعی می‌شود تا پایان سال در تعدادی دیگر از روستای استان شورای زکات روستایی نیز آغاز به کار کند.

انتهای پیام

 

فهرست