نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
تأسیس بسیج توسط امام خمینی (ره) الهام گرفته از آیات و روایات است
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با تأسیس بسیج مستضعفین کشور را از خطر جنگ حفظ کردند و بسیج علاوه بر جریان دفاع‌مقدس در سایر عرصه‌های دیگر نیز توانستند کشور را از حوادث ناگوار محافظت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳۰ آبان  ماه ۹۹ اظهار داشت:

امام خمینی (ره) در سال ۵۸ با هوشمندی تمام دستور تأسیس بسیج مستضعفین را دادند ایشان مسئله بسیج میلیونی را از قرآن‌کریم و روایات اهل‌بیت الهام گرفته بودند.

خداوند در قرآن دستور جنگ با مشرکان را داده بطوری که همه مسلمین باید در مقابل مشرکان بایستند همانگونه که آن‌ها با تمام قدرت مقابل مسلمین ایستاده‌اند، لذا امام خمینی (ره) با الهام گرفتن از این آیات قرآن دستور تأسیس بسیج را دادند.

کلید پیروزی در تمامی مشکلات، بسیج عمومی مردم در حل مشکلات است

امام خمینی (ره) با تأسیس بسیج مستضعفین کشور را از خطر جنگ حفظ کردند و بسیج علاوه بر جریان دفاع‌مقدس در سایر عرصه‌های دیگر نیز توانستند کشور را از حوادث ناگوار محافظت کنند.

طبق بیانات مقام معظم رهبری بسیج باید در عرصه نبرد سخت و نرم در میدان بوده و از کشور در مقابل دشمنان محافظت نمایند و در حقیقت کلید پیروزی در تمامی مشکلات عبارت از بسیج عمومی مردم در حل آن مشکلات است.

مسئولین باید همانند بسیجیان در عرصه‌های مختلف کشور به مردم خدمت کنند

لازم است تفکر بسیجی در تمامی اقشار جامعه مخصوصاً مدیران و مسئولان ساری و جاری شود و مسئولان باید خالصانه، بدون هیچگونه چشمداشت و برای رضایت خداوند همانند بسیجیان در میدان و عرصه‌های مختلف کشور حضور داشته و به مردم خدمت کنند.

بنابه فرمایش مقام معظم رهبری با کار عادی نمی‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد و باید مسئولین بسیجی‌وار وارد عرصه خدمت شده و جهادگونه تلاش کنند تا مشکلات کشور را حل کنند.

انتهای پیام

فهرست