امام جمعه مهاباد
تاریخ به ما نشان داده که مردم ما در حوادث و بلاها در کنار یکدیگر بوده اند
ماموستا دکتر عبدالسلام امامی با اشاره به تاکید پروردگار متعال به احسان و نیکوکاری و جایگاه محسنین در قرآن کریم از همه مردم خیر و نیکوکار خواست کمک به هم نوعان خود را در شرایط سخت فراموش نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته مهاباد با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا دکتر عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد برگزار گردید.

امام جمعه مهاباد با اشاره به شیوع دوباره کرونا در منطقه گفت: شهروندان قبل از اعمال محدودیت اجتماعی و فشار بر روی جامعه، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با توجه به همه‌گیری بیماری ویروسی کرونا و آمار افزایشی و نگران کننده مبتلایان یک ضرورت است که از سوی همگان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حدود یک سال از شیوع بیماری کرونا در کشور ما گذشته ، اضافه کرد: افزایش آمار مبتلایان موجب اعمال محدودیت‌های اجتماعی خواهد شد که فشارهای اقتصادی و روانی زیادی به شهروندان خواهند آورد، از این رو اقدام‌های پیشگیرانه امری ضروری و شرعی برای مقابله با این ویروس است.

امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی از لحاظ مرگ و میر ناشی از کرونا در جمع پنج استان اول کشور قرار دارد ، گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت نمازگراران ۲ خطبه آینده نماز جمعه مهاباد تعطیل خواهد شد.

ماموستا امامی با اشاره به حادثه دلخراش آتش سوزی بازارچه اصغری مهاباد نیز گفت: تاریخ به ما نشان داده که مردم ما در حوادث و بلاها در کنار یکدیگر بوده و با حمایت‌های مالی و معنوی خود خسارات رخ داده را جبران خواهند  کرد.

وی با اشاره به تاکید پروردگار متعال به احسان و نیکوکاری و جایگاه محسنین در قرآن کریم از همه مردم خیر و نیکوکار خواست کمک به هم نوعان خود را در شرایط سخت فراموش نکنند.

ماموستا امامی با بیان اینکه شهروندان می توانند که زکات خود را نیز به افراد خسارت دیده از حادثه آتش سوزی پرداخت کنند ، افزود: در شرایط مقابله با کرونا وضعیت معیشت مردم و به ویژه مغازه داران و اجاره نشینان با مشکل مواجه بود و حادثه اخیر نیز این فشار را دوچندان کرده است که باید مورد توجه مردم قرار گیرد.

امام جمعه مهاباد در پایان از استاندار آذربایجان غربی، فرماندار، آتش‌نشانی و شهروندان و تمامی کسانی که در این حادثه زحمت و با پیگیری ابراز همدردی کرده‌اند، قدردانی و تشکر کرد.

طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی هفت شهرستان در آذربایجان‌غربی نارنجی، ۲ شهرستان آبی و هشت شهرستان زرد شده است.

جمعه شب گذشته بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد واقع در بلوار “شهید محمد امین احمدی” به نام بازارچه اصغری بامداد روز شنبه هفته جاری به دلایل نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

در این حادثه حدود ۷۰ باب مغازه راسته قدیم این بازارچه که به طور عمده شامل مغازه های لوازم خانگی، پوشاک، مواد آرایشی و بهداشتی و چینی آلات بود، در آتش سوخت و حدود ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت.

انتهای پیام

فهرست