نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
تبلیغ معارف دین و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی بصورت جهادی وظیفه همه علمای اسلام است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: اکنون وظیفه هدایت، تعلیم و تزکیه مردم بر عهده علما است و لذا علما باید در زمینه تزکیه مردم تلاش فراوانی نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در همایش یاوران انقلاب دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی ضمن بیان اهمیت هدایت بشر و تزکیه نفس گفت: خداوند پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را برای هدایت و تزکیه انسان ها فرستاده و بعد از پیامبر وظیفه هدایت براساس نظر شیعه برعهده امامان معصوم علیهم السلام و پس از آن ها برعهده علماء و براساس نظر اهل سنت وظیفه هدایت پس از پیامبر بر عهده علما قرار داده شده است.

وی افزود: اکنون وظیفه هدایت، تعلیم و تزکیه مردم بر عهده علما است و لذا علما باید در زمینه تزکیه مردم تلاش فراوانی نمایند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه گفت: یکی از مباحث دیگری که براساس نظر شیعه و اهل سنت برعهده علماست، مبارزه با طاغوت است لذا امام خمینی (ره) بر همین اساس با حکومت طاغوتی شاه مبارزه کرده و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ایمان و طاغوت قابل جمع نیستند و انقلاب و نظامی اسلامی با ایمان الهی، حکومت طاغوت را در کشور از بین برد لذا وظیفه همه علما حفظ نظام اسلامی و دستاوردهای آن است.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: براساس روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه السلام خداوند از انسان شکر نعمات خود را می خواهد لذا ما باید ضمن حفظ نعمت انقلاب و حکومت اسلامی شاکر نعمت حکومت اسلامی که خداوند آن را به ما ارزانی داشته باشیم.

وی در پایان تأکید کرد: همه ما به عنوان مبلغ دین باید تن آسایی و تن پروری را کنار گذاشته و جهادگونه وارد عرصه تبلیغ شده و مردم را با معارف دین آشنا کنیم.

انتهای پیام

فهرست