نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
تدبیر خداوند بر این است که هر کس کار خیری انجام دهد به اندازه نیت و اخلاص او پاداش می‌دهد
سیدمهدی قریشی افزود: حضرت از خداوند می‌خواهد که از فضل خویش پاداش‌های مضاعفی به پیامبر گرامی اسلام بدهد؛ خداوند در قرآن به این موضوع به صراحت اشاره کرده که هرکس کار خیری انجام دهد خداوند به او ده برابر پاداش داده و اگر کار معصیتی انجام دهد خداوند به همان اندازه او را کیفر می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام ضمن تبریک ایام سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام و فاطمه‌زهرا سلام الله علیها به بیان ادامه شرح خطبه ۷۲ نهج‌البلاغه پرداخت و گفت: حضرت امیرالمومنین در آخر این خطبه به بیان دعا برای پیامبر بزرگوار اسلام پرداخته و از خداوند می‌خواهند که خداوند، پیامبر گرامی اسلام را در سایه لطف و رحمت خود قرار دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضرت در ادامه از خداوند می‌خواهد که از فضل خویش پاداش‌های مضاعفی به پیامبر گرامی اسلام بدهد؛ خداوند در قرآن به این موضوع به صراحت اشاره کرده که هرکس کار خیری انجام دهد خداوند به او ده برابر پاداش داده و اگر کار معصیتی انجام دهد خداوند به همان اندازه او را کیفر می‌کند.

وی در ادامه افزود: تدبیر خداوند بر این است که هر کس کار خیری انجام دهد به اندازه نیت و اخلاس او پاداش می‌دهد و در بعضی از آیات به هفصد برابر و بیشتر نیز اشاره شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: اینکه حضرت امیرالمومنین از خداوند برای پیامبر پاداش مضاعف می‌خواهند یعنی به سبب سختی، زحمت و تلاشی که به خاطر پیامبری تحمل کرده‌اند پاداشی بسیار فراتر از آنچه به عنوان حد معمول است خداوند به پیامبر بدهد.

انتهای پیام

 

فهرست