شناسه خبر: 2773

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2773

 امام جماعت مسجد محمد رسول الله شهرک ظفر ارومیه
ترور در دین مقدس اسلام عملی بس نابخشودنی است
ملاعبدالواحد نخشی پور اظهار داشت: ترور در دین مقدس اسلام عملی است بس نابخشودنی ودر آیات قرآن کریم واحادیث رسول اکرم(ص) به بزرگ بودن گناه ترور و قتل عمد اشاره شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته شهرک ظفر ارومیه به امامت حاج ماموستا عبدالواحد نخشی پور در مسجد محمد رسول الله اقامه شد.

امام جمعه مسجد محمد رسول الله شهرک ظفر ارومیه در ابتدا نمازگزاران را به تقوی الهی دعوت و همچنین به رعایت کردن نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک سفارش در جهت از بین بردن ویروس منحوس کرونا توصیه نمود.

ملاعبدالواحد نخشی پور در بخش دیگری از سخنان خود اشاره ای به فوت روحانیون اهل سنت ارومیه کردند که در دوران محدویتهای کرونائی رحلت نمودند وهمچنین به فوت دو دانشمند بزرگ در ایران اسلامی اشاره کرد.

وی در ادامه به ترور دکتر فخری زاده که در حوزه خود خدمات ارزنده ایی را به نظام ودانش هسته ایی ایران اسلامی کرده بودند و با بیان اینکه ترور در دین مقدس اسلام عملی است بس نابخشودنی ودر آیات قرآن کریم واحادیث رسول اکرم(ص) به بزرگ بودن گناه ترور و قتل عمد اشاره شده است و با تفسیر وتفهیم آیه (من قتل الناس فکانما قتل الناس جمیعا) و همچنین تفسیر آیه (ومن یقتل المومنا متعمدا فجزاءوه جهنم خالدین فیها) نمازگزاران را از عمل پلید ترور و قتل آگاه نمود.

خطیب جمعه درادامه به رحلت عالم با تقوی واهل علم و فضیلت آیت الله مصباح یزدی اشاره ایی نمود وگفت: این عالم وارسته در تقوی و ترویج علم و تبلیغ دین اسلام و در تبعیت از مقام ولایت عالمی برجسته بودند که بنا به گفته پیامبر اسلام هرگاه عالمی در دنیای اسلام رحلت کند در دین اسلام شکاف و کمبودی ایجاد می شود که قابل جبران نیست مگر با سعی و تلاش عالمی دیگر.

درپایان ملا عبدالواحد نخشی پور به جایگاه رفیع علم ودانش در دین مقدس اسلام پرداخت و با بیان آیاتی از قرآن کریم و احادیث نبوی نمازگزاران و جوانان را تعلیم علم ارشاد نمود.

انتهای پیام

فهرست