شناسه خبر: 1994

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1994

دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
ترکمن‌ها در سوگ اباعبدالله (ع) نشستند
جمعی اهل سنت در ایران اسلامی همواره به عناوین مختلف ارادت خود را به ساحت مقدس خاندان پیامبر اکرم (ص) نشان داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به نقل از خبرگزاری فارس، طلاب ، روحانیون و اقشار مختلف اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در مسجد آخوند طلابی این شهرستان به سوگواری اباعبدالله (ع) پرداختند و نام رسول مهربانی‌ها و خاندان مکرم ایشان همواره و همه جا مظهر وحدت و همدلی عاشقان و دلدادگان طریقت الهی بوده و هست و در صدر این اسوه‌های بی‌بدیل دو عالم نام امام حسین (ع) که در آسمان عزت و آزادگی می‌درخشد.

اهل سنت در ایران اسلامی همواره به عناوین مختلف ارادت خود را به ساحت مقدس خاندان پیامبر اکرم (ص) نشان داده و در گسترش معارف نبوی، علوی و حسینی نیز در بستر جامعه تلاش کرده‌اند که مردمان ترکمن استان گلستان و به خصوص گنبدکاووس از جمله این دلدادگان به سید و سالار شهیدان هستند.

این عزیزان هر ساله در ماه محرم و در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) ضمن پاسداشت یاد و نام شهدای کربلا مراسماتی را برای بزرگداشت مقام شامخ امام حسین (ع) برگزار می‌کنند که مورد استقبال بسیاری نیز قرار می‌گیرد.

از این رو در عاشورای حسینی جمعی از طلاب، روحانیون و اقشار مختلف اهل سنت شهرستان گنبدکاووس در مسجد «آخوند طلابی» این شهرستان به سوگواری اباعبدالله (ع) پرداختند و به نوعی ارادت خود را به خاندان رسول اعظم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به نمایش گذاشتند.

گفتنی است برادران و خواهران ترکمن در شهرستان گنبدکاووس در روز عاشورا اقدام به توزیع نذری کرده و با بستن شال‌هایی بر علم و کجاوه‌های دسته‌های عزاداری از سبط نبی مکرم اسلام (ص) طلب عنایت و مرحمت می‌کنند.

انتهای پیام

فهرست