نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
تصویب خروج از پروتکل الحاقی توسط مجلس اقدامی بجا و انقلابی است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: مجلس اخیراً به دلیل عدم عمل آمریکا و اروپا به تعهدات خود در برجام، اقدام به خروج از پروتکل الحاقی نمودند، این اقدام، اقدامی بجا، انقلابی و قابل تقدیر است اما متاسفانه برخی از افراد در داخل کشور سخنان دشمنان را به زبان آورده و اقدام مجلس را عجولانه و غیرقانونی عنوان می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۱ آذر  ماه ۹۹ اظهار داشت: مجلس اخیراً به دلیل عدم عمل آمریکا و اروپا به تعهدات خود در برجام، اقدام به خروج از پروتکل الحاقی نمودند، این اقدام، اقدامی بجا، انقلابی و قابل تقدیر است اما متاسفانه برخی از افراد در داخل کشور سخنان دشمنان را به زبان آورده و اقدام مجلس را عجولانه و غیرقانونی عنوان می‌کنند.

برخلاف تبلیغات دشمن و عوامل دشمن این حرکت مجلس نه تنها عجولانه و غیرقانونی نبود بلکه کاملاً بجا، قانونی و بادقت نظر انجام گرفته است.

خروج از پروتکل الحاقی نه تنها عجولانه نبوده بلکه تصویب آن ۵ ماه طول کشیده است

خروج از پروتکل الحاقی توسط مجلس از تیرماه آغاز شده و بررسی‌های کارشناسی آن انجام گرفته بود و پیش‌نویس آن توسط رئیس مجلس به شورای امنیت ملی ارائه شده و شورای امنیت ملی پس از اخذ رأی دبیرخانه شورا و وزارت امورخارجه این مسئله را قبول کرده بود لذا تصویب این مسئله در ۹ ماده در مجلس پنج ماه طول کشیده و پس از تصویب به شورای نگهبان ارجاع شده و شورای نگبهان آن را پس از برخی اصلاحات مورد تصویب قرار دادند.

لذا این کار، کاری منطقی، عقلایی، قانونی و کارشناسی شده است و لازم است در این زمینه از نمایندگان مجلس تقدیر و تشکر به عمل آید و ریاست محترم جمهور دستور اجرایی شدن این مصوبه را صادر نمایند.

تهدید بیشتر دشمنان برای مشغول کردن مردم و عدم انجام وعده‌هاست

برخی با فرمان گرفتن از دشمنان این اقدام را تهدیدزا می‌دانند و این مسئله را سبب تهدید و حمله دشمن به کشور می‌خوانند اما کاملاً معلوم است که بیان این مسئله شعار و برای مشوش کردن اذهان مردم است.

وزیر امور خارجه آمریکا به صراحت اعلام کرد که تحریم‌های ایران به سقف رسیده و بیش از این برای تحریم چیزی باقی نمانده است و هم آمریکا و هم ما می‌دانیم که اگر آمریکا می‌خواست علیه جمهوری اسلامی کاری انجام دهد تاکنون انجام داده بود چرا که تاکنون هر چه توانسته‌اند علیه مردم ایران انجام داده‌اند لذا همه این مطالبی که گفته می‌شود شعار بوده و می‌خواهند با این کار مردم را مشغول کرده و عدم انجام وعده‌ها به مردم ضربه بزنند.

انتهای پیام

فهرست