مدیر دفتر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
تعدد نماز جمعه ها نه شرعی است و نه به مصلحت دین و جامعه می باشد
حجت الاسلام فعال آذر اظهار داشت: در کجای فقه امام شافعی آمده که در یک شهر بیش از ۲۵ نماز جمعه برگزار شود آیا خداوند این را از ما قبول می کند که ما باعث ابطال نماز جمعه مردم باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛نشست تخصصی ائمه جمعه و جماعت شهرستان پیرانشهر با موضوع تعدد نماز جمعه از منظر فقه حضرت امام شافعی ( ره )  با حضور مدیر دفتر مرکز اسلامی  آذربایجان غربی و امامان جماعت مساجد شهری شهرستان پیرانشهر در مسجد جامع برگزار گردید.

در این نشست ابتدا حجت الاسلام فعال آذر ضمن دعوت روحانیون به تقوی به وضعیت برگزاری نمازهای جمعه در شهر پیرانشهر اشاره کرد و گفت: آنچه ما از روحانیت اهل سنت و مخصوصا شهر پیرانشهر انتظار داریم این نیست.

وی اظهار داشت: در کجای فقه امام شافعی آمده که در یک شهر بیش از ۲۵ نماز جمعه برگزار شود آیا خداوند این را از ما قبول می کند که ما باعث ابطال نماز جمعه مردم باشیم.

در ادامه نشست ماموستایان محمد رحمت پور ، ماموستا ابوبکر شریفی، ماموستا کریم آذرین ، ماموستا جلال اسلام خواه ، ماموستا علی رحیمی و ماموستا سلیمان احمدی به ایراد نقطه نظرات فقه امام شافعی پرداختند و همگی متفق بر این بودند که وضعیت موجود نه شرعی است و نه به مصلحت دین و جامعه می باشد ولی همگی بر این اتفاق نظر داشتند که تعدد برابر نیاز شهر بلا مانع است.

در پایان مقرر شد کلیه نمازهای جمعه شهر به جز سه نماز جمعه اصلی قطع و هیئتی برای تصمیم گیری در رابطه با تعداد مورد نیاز برابر نظر طرفین تشکیل و هر کجا را مصلحت دانستند به مرکز شهرستان اعلام و نتیجه جهت تصمیم گیری نهایی به دفتر استانی ارسال گردد.

انتهای پیام

فهرست