امام جمعه بوکان
تقوا ، به معنی اطاعت از دستورات الهی و دوری از گناهان است
 ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: تلاش برای کسب روزی حلال به مانند جهاد فی سبیل‌الله است و هر کس از دسترنج خود به طور حلال روزی بخورد ، خداوند درهای بهشت را به روی او می‌گشاید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته بوکان با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عباس احمدی امام جمعه بوکان برگزار گردید.

وی در ابتدا ولادت حضرت علی بن ابی طالب (ع)  و روز پدر را تبریک گفت و افزود: انسانها باید زندگی، معاشرت، اخلاق و رفتار طبق قانون و دستورات خدا و پیامبرش (ص) را پیروی کنند

امام جمعه بوکان تصریح کرد: ما باید در این شرایط سخت کرونا ماسک بزنیم و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم و از مراسمات عروسی و فاتحه خوانی دوری کنیم.

ماموستا احمدی به آیه۱۰۲سوره آل عمران اشاره کرد و گفت:  یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ‌

اى کسانى که ایمان آورده‌اید! از خداوند پروا کنید آن گونه که سزاوار تقواى اوست و نمیرید مگر این‌که مسلمان باشید.

وی افزود: تقوا، به معنی اطاعت از دستورات الهی و دوری از گناهان است و قرآن تقوا را شرط نجات از آتش جهنم و قبولی اعمال دانسته است

ماموستا احمدی اشاره به فرمایشات خداوند متعال کرد و گفت: تلاش برای کسب روزی حلال به مانند جهاد فی سبیل‌الله است و هر کس از دسترنج خود به طور حلال روزی بخورد ، خداوند درهای بهشت را به روی او می‌گشاید که از هر دری می‌خواهد وارد بهشت گردد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اعمال زشت و ناپسند انسانها را دچار بلا وناراحتی می کند و ما باید از دستورات خدا و پیامبرش (ص) پیروی کنیم.

انتهای پیام

فهرست