شناسه خبر: 4543

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4543

امام جمعه موقت شاهین دژ
تقوا مهمترین عامل داخل شدن انسان به بهشت است
ماموستا محمد محمودی اظهار داشت: کسانی که در برابر ناگواریها صابر هستند و به خدا امید دارند وارد بهشت خداوند میشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا محمد محمودی منبر امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمدوثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و آل و اصحاب و یاران آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد و با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و انجام دستورات خدا و رسول خدا گفت:

فضایلی را خداوند در قرآن که سبب ورود انسان به بهشت الهی میشود نام برده است

وی افزود: ورود به بهشت آرزوی هر انسانی هست اما باید دانست داخل شدن به آن آسان نیست بلکه مستلزم انجام دستورات خدا می باشد.

خطیب جمعه تصریح نمود: تقوا مهمترین عامل داخل شدن انسان به بهشت است کسانی که در برابر ناگواریها صابر هستند و به خدا امید دارند وارد بهشت خداوند میشوند و نکته مهم اینکه وارد شدن به بهشت سهل و آسان نیست اذیت و آزار و ضررهای جانی و مالی میخواهد.

خطیب جمعه افزود جهاد وشهادت درراه دین خدا که اینها بزرگترین درجه اخلاص  هستند و از دیگر اسباب ورود انسان به بهشت الهی می باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: اسباب دیگری مانند دوری کردن از گناهان کبیره و اقامه نماز و انفاق در راه خدا و توکل داشتن به خدا و نماز شب و خوف از خداداشتن باعث ورود انسان به بهشت خداوند میشوند.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: کسانی که وارد جنّت میشوند ماموران بهشت به آنان سلام میکنند و میگویند شما در دنیا زیبا زندگی کردید پس وارد شوید وبرای همیشه در آن خواهید بود، و این فضلی است از طرف پروردگار به هر کس بخواهد، میدهد و بزرگترین و مهمترین نعمتی که به بهشتیان داده میشود دیدن خداوند با چشم است.

انتهای پیام

فهرست