شناسه خبر: 4405

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4405

 امام جمعه موقت تکاب
تقوی رمز سعادت و برتری می باشد
ماموستا عبداله موسوی اظهار داشت: نماز باعث رضایت و خشنودی خداوند متعال می باشد و باعث آرامش جسم انسان در دنیا و روشنایی قلب او در قیامت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته تکاب به امامت ماموستا عبداله موسوی امام جمعه موقت تکاب اقامه گردید.

وی در ابتدا سالگرد ارتحال  ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهادت یاران با وفایش در فاجعه قیام خونین ۱۵ خرداد و سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام را تسلیت گفت.

ماموستا موسوی به آیه۲۷سوره احزاب اشاره کرد: وَأَوْرَثَکُمْ أَرْضَهُمْ وَدِیَارَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ وَأَرْضًا لَمْ تَطَئُوهَاَکَانَ اللَّهُ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرًا

و سرزمینشان و دیار و اموالشان و سرزمینی که به آن قدم نگذاشته بودید به شما میراث داد؛ و خدا بر هر کاری تواناست.

وی افزود: امانت عهد و پیمان بین خود و خدایی خود است برمبنای فرایضی که خداوند برما واجب کرده است. آیا انجام وظیفه کرده ایم یا اینکه بی امری خداوند کرده ایمو

امام جمعه موقت اهل سنت تکاب تصریح کرد: ای انسان مواظب صداقت و راستگویی و امانتداری خود باش .

وی نماز ، صداقت و امانت داری و اطاعت فرمان الهی را از نشانه های تقوی دانست و گفت : تقوی رمز سعادت و برتری می باشد ، صداقت و راستی از خصوصیات عالی اخلاق انسانی است.

خطیب جمعه اشاره به فرمایشات پیامبر اکرم(ص) کرد و افزود: نماز باعث رضایت و خشنودی خداوند متعال می باشد و باعث آرامش جسم انسان در دنیا و روشنایی قلب او در قیامت خواهد شد.

امام جمعه موقت در ادامه به آیه۱۸۷سوره آل عمران اشاره کرد و گفت: وَإِذْ أَخَذَ اللَّهُ مِیثَاقَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلَا تَکْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْا بِهِ ثَمَنًا قَلِیلًا ۖ فَبِئْسَ مَا یَشْتَرُونَ

و یاد کنید هنگامی که خدا از کسانی که به آنان کتاب آسمانی داده شد، پیمان گرفت که حتماً باید احکام و حقایق آن را برای مردم بیان کنید و پنهانش ننمایید. پس آن عهد و کتاب را ترک کردند و به آن اعتنایی ننمودند، و در برابر ترک آن اندک بهایی به دست آوردند؛ و بد چیزی است آنچه به دست می آورند.

انتهای پیام

فهرست