نماینده ولی فقیه  در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
تلاش برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مقدس ترین کارهاست
سید مهدی قریشی اظهار داشت: متاسفانه در سالهای اخیر و بویژه امسال شاهد گسترش بی حجابی و بد حجابی در سطح جامعه هستیم و اقدامات مؤثر و بازدارنده ای در این خصوص نیز صورت نمی گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار اعضای مردمی رهپویان امر به معروف و نهی از منکر ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده گفت : تلاش برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مقدس ترین و با ارزش ترین کارهاست که امیدواریم در مسیر اهداف خود بتوانید به نتایج  خوب و مؤثری برسید.

وی به ضرورت فعال سازی و ساماندهی کمیته های مردمی امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ها اشاره کرده و گفت : فعال شدن  و ساماندهی کمیته های مردمی امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ها و مشارکت فعالانه ائمه محترم جمعه و مدیران شهرستانی میتواند در پیشبرد و نهادینه سازی این فریضه مؤثر باشد .

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود ضمن اظهار تأسف ازگسترش فرهنگ بی حجابی و بد حجابی در جامعه و در درون خودروها گفت : متاسفانه در سالهای اخیر و بویژه امسال شاهد گسترش بی حجابی و بد حجابی در سطح جامعه هستیم و اقدامات مؤثر و بازدارنده ای در این خصوص نیز صورت نمی گیرد فلذا امیدواریم با همت آمران معروف و ناهیان از منکر و ترویج فرهنگ تذکر لسانی شاهد بهبود شرایط رعایت حجاب در سطح شهر ها باشیم .

وی گفت : متأسفانه طرح ناظر نیروی انتظامی در خصوص برخورد با بدحجابی در خودروها بصورت نامحسوس نیز مدتی است مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است که امیدواریم در این خصوص نیز اقدامات شایسته ای صورت گرفته و مردم خود بر رعایت شئونات اسلامی در جامعه نظارت و حساسیت داشته باشند.

انتهای پیام

فهرست