نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
تلاش کادر درمانی در مبارزه و مقابله با ویروس کرونا مجاهدت است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: عدم رعایت اصول بهداشتی در مراسمات عزاداری از سوی مردم و هیأت قابل قبول نیست لذا کسانی که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند از حضور در مجالس اجتناب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مهم ترین مسئله کشور کنترل و مقابله با ویروس کروناست لذا از تمامی کسانی که در مقابله و کنترل این ویروس تلاش می کنند تقدیر و تشکر می کنیم.

وی افزود: تلاش کادر درمانی در مبارزه و مقابله با ویروس کرونا مجاهدت است.

مردم باید تمامی اصول بهداشتی را مخصوصاً در مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام رعایت کنند.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: عدم رعایت اصول بهداشتی در مراسمات عزاداری از سوی مردم و هیأت قابل قبول نیست لذا کسانی که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند از حضور در مجالس اجتناب کنند.

اگر انسان به خود یا دیگری بصورت عمدی ضرر بزند یا کاری کند که ضرری به او و دیگران برسد در نزد خداوند مسئول بوده و روز قیامت نمی تواند پاسخگو باشد.

کسانی که وقت واکسن آن ها فرا رسیده است حتما واکسن مخصوصاً واکسن ایرانی بزنند تا سلامت خود و جامعه را حفظ کنند.

سید مهدی قریشی خاطر نشان کرد: مسئله دیگری که مقام معظم رهبری به آن پرداختند مسئله مواسات است لذا مردم باید به کسانی که نیازمند هستند کمک کنند.

براساس مقاتل هنگامی که می خواستند پیکر مطهر امام حسین علیه السلام را دفن کنند مردم از امام سجاد علیه السلام در مورد زخمی که بر کتف حضرت بود و به زخم شمشیر و نیزه و تیر شباهت نداشت پرسیدند و حضرت فرمودند که زخم کیسه هایی است که امام حسین علیه السلام به خانه یتیمان و نیازمندان می بردند لذا عزاداران حضرت باید در این خصوص از حضرت الگو و سرمشق بگیرند.

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کردند دعا، توسل و تضرع است لذا مردم باید با دعا و تضرع از خداوند طلب دفع بلای کرونا را نمایند.

وی در ادامه افزود: دنیا و آخرت در اختیار خداوند است و اگر خداوند اراده نماید حتما این بلا از ما دور می شود لذا علاوه بر دعا باید از انجام معاصی نیز پرهیز شود.

مهم ترین راه کسب رضایت الهی دعا و استغاثه است لذا در ایام عزای حضرت اباعبدالله علیه السلام با شفیع قرار دادن حضرت نزد خداوند، از خداوند برطرف شدن مشکلات جامعه را بخواهیم.

انتهای پیام

 

فهرست