شناسه خبر: 5259

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5259

امام جمعه اهل سنت ارومیه
تمامی دولت‌ها باید از عدالت اسلامی برخوردار باشند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: تمام آحاد مردمی که در مدینه منوره حضور داشتند از عدالت اسلامی پیامبر اسلام(ص) بهره‌مند بودند و هیچ کس حق نداشت دیگری را با ابزار ناجوانمردانه همانند ترور از میان بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه اهل سنت ارومیه طی گفتگو با رابط خبری ما اشاره به درس‌های هجرت پیامبر(ص) کرد و گفت: حضرت محمد(ص) به خاطر آن همه خشونت‌هایی که کفار و دشمنان بر علیه دین اسلام و مسلمانان روا داشتند، مکه مکرمه و وطن خود را با تمامی امیال و آرزوهای خود ترک کرد تا بتواند کمال انسانی را برای مردم به ارمغان آورد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: دولت‌های اسلامی باید از هجرت پیامبر(ص) درس گرفته و همه از عدالت اسلامی برخوردار باشند چون در زمان رسول خدا(ص)، یهود و مسیح و حتی کسانی که به هیچ دینی اعتقاد نداشتند، اما زیرپرچم و لوای اسلامی، از عدالت برخوردار بودند.

وی تصریح کرد: در این رابطه، با توجه به اینکه قلب مشرکان سیاه و کدر شده و حقایق را قبول نمی‌کردند و از سوی دیگر همیشه پیامبر(ص) و یارانش را مورد هجمه‌های مختلف و آزار و اذیت قرار می‌دادند، همین سبب شد که نبی‌مکرم اسلام(ص) به دستور خدا برای گسترش دین اسلام و تبلیغ دین، در وسعت بیشتری قرار گرفته و بتواند یارانی را تربیت کرد که به جامعه خدمت کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: پیامبر اسلام(ص) با ورود به مدینه سعی کرد که دولت اسلامی را پایه‌گذاری و تمدن نوینی را برای الگوبرداری و افزایش عدالت در جهان ایجاد کند.

وی افزود: تمام آحاد مردمی که در مدینه منوره حضور داشتند از عدالت اسلامی پیامبر اسلام(ص) بهره‌مند بودند و هیچ کس حق نداشت دیگری را با ابزار ناجوانمردانه همانند ترور از میان بردارد.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: در افغانستان با وجود آن همه جنایت و با وجود هزینه‌های فراوان، فرار مغزها و فرار استعدادها رخ داد و این بزرگترین ضربه‌ای بود که به کشور اسلامی افغانستان وارد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: بنابراین دولت‌های اسلامی باید از هجرت پیامبر(ص) درس گرفته و همه از عدالت اسلامی برخوردار باشند چون در زمان رسول خدا یهود و مسیح و حتی کسانی که به هیچ دینی اعتقاد نداشتند، اما زیرپرچم و لوای اسلامی، از عدالت برخوردار بودند و همه در قبال جامعه و دین احساس مسئولیت می کردند.

انتهای پیام

 

 

فهرست