امام جمعه اهل سنت ارومیه
تمامی مذاهب اسلامی با اتحاد و همبستگی به حقوق انسانی خود دست می‌یابند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: در زیرمجموعه دین مبین اسلام، تمامی مذاهب اسلامی می‌توانند با اتحاد و همبستگی برای رسیدن به اهداف عالیه اسلامی به حق و حقوق انسانی و بشری خود دست یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ضمن گرامی‌داشت روز«حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» اظهار داشت: با توجه به اینکه دین مبین اسلام دینی آسمانی، وحیانی و مقدس است که ابعاد مختلف آن برای کمال انسان کافی است بنابراین با آن می‌توان درجات تکامل را طی کرده و به حق و حقوق انسانی و بشری خود رسید و یکی از کاملترین ادیان الهی به شمار می‌رود.وی افزود: در زیرمجموعه این دین مبین آسمانی، تمامی مذاهب اسلامی می‌توانند با اتحاد و همبستگی به حق و حقوق انسانی و بشری خود دست یابد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: خداوند متعال ادیان الهی را برای این فرستاده که بشریت از قید و بندهایی که برای خود و نفس خویش ایجاد کرده است،  رهایی یابند؛ چون اسارت، بردگی، شهوت‌های افسارگسیخته و بی‌بند و باری سبب سقوط انسان می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگترین نعمت‌هایی که خداوند متعال به بشریت بخشید همین دین مبین اسلام بود و اسلام برای اینکه همه انسان‌ها بتوانند در زیرمجموعه و زیر لوای این دین از همه حقوق انسانی برخوردار باشند همه آنها را به توحید دعوت کرده است.

ماموستا کلشی نژاد گفت: بنابراین کلمه توحید همه ادیان را زیر لوای خود قرار داده و اسلام  برای اینکه مسلمانان بتوانند در کنار یکدیگر یک زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند به کسی اجازه نمی‌دهد حتی به حقوق هیچ احدالناسی تعدی شود.

وی با تاکید بر اینکه همه انسان‌ها باید براساس دین اسلام از حق و حقوق قانونی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برخوردار باشند افزود: بشریت باید از تمامی حقوق‌هایی که لازمه یک جامعه پویا و کامل است برخوردار و آزاداندیش باشند تا بتوانند قلم و زبان گویا برای پیشبرد اهداف انسانی خود داشته باشند.

انتهای پیام
 

فهرست