امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه
تمامی پیشرفت‌های علمی جامعه جهانی تنها قطره‌ای از علم بی‌کران پیامبر(ص) است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: برخی معتقد هستند که امروزه با توجه به این پیشرفت علمی، نیازی به تبعیت از پیامبران نیست در حالی که اگر امروز تمامی پیشرفت علمی جامعه جهانی جمع شوند، تنها قطره‌ای از علم بی‌کران پیامبر(ص) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات، با ذکر این سوال که آیا دین مبین اسلام، ضامن خوشبختی برای جامعه بشری است؟ اظهار داشت: تمام اهداف و رسالت پیامبران الهی این بود که بشریت را از ظلالت و گمراهی و همچنین از شقاوت و بدبختی مادی دنیوی برهانند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه تصریح کرد: همچنین رسالت پیامبران این بود که بشریت را به سوی خوشبختی‌ها و بندگی خداوند متعال و نیز رضایت الهی دعوت کنند.

وی افزود: با توجه به پیشرفت فناوری علمی در عصر حاضر، برخی ملحدان در رابطه با اسلام و انبیای الهی و حضرت محمد(ص) که خاتم پیامبران است، شک و شبهاتی را راه‌اندازی کرده و عنوان می‌کنند که با توجه به پیشرفت علم و فناوری نباید در این زمانه نیز از پیامبر(ص) تبعیت کرد.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: آنان اعتقاد دارند که امروزه علم پیشرفت کرده است و با توجه به این پیشرفت علمی، نیازی به تبعیت از پیامبران نیست در حالی که باید به آنها گفت که اگر امروز تمامی پیشرفت علمی جامعه جهانی جمع شود، تنها قطره‌ای از علم بیکران پیامبر(ص) است.

وی تصریح کرد: چون خداوند متعال فرمود من شما را طوری عالم کردم که هیچ کس به آن علم دست نیافته و شما نیز از آن بی‌اطلاع بودید بنابراین خداوند  تمامی علومی را که برای پیشرفت یک جامعه غنی و پیشرفته لازم باشد را به پیامبر(ص) تعلیم داده و حتی با توجه به پیشرفت علمی دنیا باز هم اندیشمندان اعتراف می‌کنند که ما علوم خود را با دانش نبی مکرم اسلام(ص) تکمیل می‌کنیم.

انتهای پیام

 

فهرست