شناسه خبر: 3831

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3831

ائمه جمعه شهرستان (سردشت ، ربط ، نلاس و میرآباد)
تمام ملت باید معلم باشند
ائمه جمعه اشاره به فرمایشات  حضرت آیت الله خامنه­ای کردند  : دست توانای معلم است که چشم انداز آینده ما را ترسیم می کند اگر می­بینید که امیر مؤمنان ، مولای متقیان علی(ع) میفرماید: من علمنی حرفاً فقد صیرنی عبداً  هرکس چیزی به من بیاموزد ، مرا غلام خویش کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ ائمه جمعه شهرستان (سردشت ، ربط ، نلاس و میرآباد) به مناسبت روز معلم پیام تبریک صادر نمودند.

متن پیام به شرح ذیل است:

امام خمینی: تمام ملت باید معلم باشند؛ فرزندان اسلام تمام افرادش معلم باید باشند و تمام افرادش متعلم

حضرت آیت الله خامنه­ای : دست توانای معلم است که چشم انداز آینده ما را ترسیم می کند اگر می­بینید که امیر مؤمنان ، مولای متقیان علی(ع) میفرماید: من علمنی حرفاً فقد صیرنی عبداً  هرکس چیزی به من بیاموزد ، مرا غلام خویش کرده است. این بیان برای ما درس است تا معلمان ، قدر خود را بدانند و تشخیص دهند که چقدر ، وجود آنها را سرنوشت یک ملت مؤثر است.

از پدر گر قالب تن یافتم ، از معلم جان روشن یافتم

پهنه ای از بهشت و صدها اردیبهشت دیگر ، در انتظارت

ای که الفبای زندگی را از سرچشمه نگاهت آموختم.

دبیر عزیزم یاد تو همیشه در ذهنم  ، عشق تو در قلبم و عطر مهربانت همیشه در وجودم جاریست . انسان بزرگ نمی شود جز بوسیله فکرش ، شریف نمی شود جز به واسطه رفتارش و قابل احترام نمی گردد جز به سبب اعمال نیکش ، تقدیم به شما که شایسته احترامی معلما

می گویند اگر می خواهی به کسی لطف کنی به او ماهی نده ، ماهیگیری را به او بیاموز. سپاسگزار معلمی چون شما در زندگی خود هستم که اندیشیدن را به من آموختید نه اندیشه ها را .

معلم عزیزم ، با تو من یاد گرفتم که چگونه زنده باشم و چگونه زندگی کنم … سلامت گفتم پیامم دادی ، پیامت چراغ راه زندگی ام شد و مرا دبیر عزیزم یاد تو همیشه در ذهنم . عشق تو در قلبم و عطر مهربانت همیشه در وجودم جاری است. به سرزمین نور و آگاهی هدایت کردی . ای آینیه تمام نمای عشق و محبت و ایثار ، فروغ صبح دانایی انیس روز نادانی چگونه پاس دارم تو را اینک که می دانم خدا هم نیز چون من تو را بسیار دوست می دارد … آبی ترین ، دریایی ترین و آسمانی ترین تقدس زندگی مان ، دستان تان را بوسه می زنیم. مرا بزن …. گوشم را بکش … جریمه بکن … امتحان سخت بگیر  و مرا یک لحظه به دوران خوب مدرسه بازگردان . بی انصافیست که تو را به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را میسازند تا بسوزد ، اما تو میسوزی تا بسازی. عارفان علم عاشق می شوند بهترین مردم معلم می شوند  عاشق شد معلم می شود. دبیر عزیزم یاد تو همیشه در ذهنم عشق تو در قلبم و عطر مهربانت همیشه در وجودم جاریست.

اندیشه ام از تو سبز و آباده شده / از جهل و غم این فکرتم آزاد شده/ در مکتب پاک و شاد استا ببین/ غم رفته زجانم و دلم شاد شده / در مکتب تو همیشه شاگردم من / دور از رخ تو همیشه پر دردم من / در فصل بهار و روز استاد ببین / بی نور معلم این چنین زردم من / آموزش عشقم از همین مکتب توست / اندوخته ی سوادم از این لب توست / گفتم که مریضم و بیا بستر من / چون عامل دردم این غم و این تب توست / تا خدا بوده و هست ، معلم بوده و هست / و هر روز ، روز معلم هست. معلمی هنر است ، و معلمی عشقی است آسمانی . روتان خجسته و مبارک باد.

انتهای پیام

 

فهرست