نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
 توجه به ظرفیت عظیم حوزه های علمیه خواهران میتواند در تربیت دینی فرزندان در جامعه توسط مادران  اثرگذار باشد
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: بر اساس فرمایشات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مقام شهادت در راه خداوند متعال بالاترین مرتبه بندگی و عبودیت است ولکن در روز قیامت تلاش ها و آموزه های علما در برابر خون شهدا به مراتب درجه والاتری خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی صبح دیروز در آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه های علمیه خواهران استان به اهمیت کار طلبگی و خدمت در حوزه های علمیه اشاره کرده و گفت : بالاترین و ارزشمند ترین کار و شغل در حقیقت عالم هستی تعلیم و تربیت دینی است که بحمدالله توفیق الهی همه ما را در این مسیر قرار داده که باید شاکر و قدردان الطاف الهی باشیم .

وی افزود : بر اساس فرمایشات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مقام شهادت در راه خداوند متعال بالاترین مرتبه بندگی و عبودیت است ولکن در روز قیامت تلاش ها و آموزه های علما در برابر خون شهدا به مراتب درجه والاتری خواهد داشت فلذا باید قدر توفیق الهی را دانست و با انگیزه تر و محکم در در این مسیر گام برداشت و چنانچه بتوانیم در این راه با اخلاص و تلاش وافر به انجام وظایف خود بپردازیم یقینا مقام والاتری در روز قیامت خواهیم داشت .

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود افزود : مسأله مدیریت حوزه های علمیه یکی از ارزشمند ترین اشتغالات است که سرکار خانم بابایی توفیق خدمت در این سنگر را کسب کرده اند که برایشان آرزوی توفیق داریم و در کنار آن از خدمات ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین حیدری زاد که پس از خدمت در سنگر امامت جمعه ، مدیریت حوزه های علمیه خواهران را پذیرفته بودند و خدمات شایانی نیز داشتند آرزوی توفیق داریم.

سید مهدی قریشی افزود : همه معتقدیم که حضرت ولی عصر(عج) عنایت ویژه ای دارند بر حوزه های علمیه و امیدواریم با الطاف و عنایات ایشان بتوانیم  در مسیر ارتقای حوزه ها قدم های مؤثر و کاملی برداریم .

رئیس شورای حوزه های علمیه استان در ادامه سخنان خود افزود : اهتمام مدیران بر ارتباط وثیق خود با خداوند متعال و استمداد از ایشان و با صداقت در پذیرفتن مسئولیت ها و تلاش مجاهدانه میتوانند در انجام وظایف خود موفق باشند.

امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد : حوزه های علمیه خواهران دارای ظرفیت بسیار بزرگی است و چنانچه بتوانیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم تأثیر بسیار خوبی میتوانیم در فرهنگ عمومی جامعه و تربیت دینی خانواده ها داشته باشیم و نقش مادر در خانواده و تربیت فرزندان ریشه اصلی تربیت اجتماعی محسوب می شود و اگر بتوانیم قشر عظیم مادران را با تربیت دینی آشنا تر بکنیم میتوانیم نقش دین را در جامعه بخوبی نهادینه کنیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام واحدی معاون امور حوزه های علمیه خواهران نیز به بیان ظرفیت عظیم حوزه های علمیه خواهران بعنوان یکی از مهمترین ثمره های انقلاب اسلامی اشاره کرده و به ضرورت تقویت هر چه بیشتر حوزه ها تأکید کردند .

وی افزود : یکی از وظایف مهم  حوزه علمیه خواهران تربیت دانشمندان پاسخگو درجامعه است گفت: مدارس علمیه خواهران باید نقش اصلی را در تمدن‌سازی نظام اسلامی به عهده گیرندو تربیت مدرس به منظور تحقق این امر، در  نقطه کانونی تصمیمات در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قرار گرفته و راهبرد مدرسه محوری ،شعار اصلی همه فعالیت های  این نهاد حوزوی شده است

در پایان مراسم  از خدمات حجت الاسلام والمسلمین حیدری زاد قدردانی شده و سرکار خانم بابایی بعنوان مدیر حوزه های علمیه خواهران استان معرفی گردید.

انتهای پیام

فهرست