شناسه خبر: 5580

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5580

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی
تولید سیب در آذربایجان غربی رکورد زد
اکبر کرامتی اظهار داشت: باغ‌های سیب در همه شهرهای استان وجود دارد ولی ارومیه با اختصاص حدود ۴۵ درصد از این باغ‌ها در رتبه اول و شهرهای سلماس، مهاباد، اشنویه، نقده و میاندوآب در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، اکبر کرامتی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: باغ‌های سیب در همه شهرهای استان وجود دارد ولی ارومیه با اختصاص حدود ۴۵ درصد از این باغ‌ها در رتبه اول و شهرهای سلماس، مهاباد، اشنویه، نقده و میاندوآب در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در همین زمینه گفت: مشکل فروش  پس از تولید چالش بزرگ بخش کشاورزی آذربایجان غربی است ولی تلاش داریم  در سال جاری  روند صادرات سیب درختی پر رونق تر از سال گذشته ادامه داشته باشد.

اکبر کرامتی ادامه داد:  با آغاز فصل برداشت پیش بینی می‌شود، بیش از یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن سیب درختی از باغات آذربایجان غربی برداشت شود که افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی خواهد داشت.

کرامتی تصریح کرد: با این حجم از تولید برخی اقدام به انباشت سیب در کنار جاده می‌کنند که انباشت سیب در کنار جاده‌های استان ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود چرا که  از پارسال مراکزی مجوز دریافت کردند تا در زمینه جمع آوری بهداشتی سیب زیر درختی اقدام کنند که امسال ۸۲ مرکز خرید، کار خرید را بر عهده خواهند داشت.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست