دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت
توهین آنان ، بیشتر در وسعت فراوان تری قرار دارد و دلیل آن ، ترس از اسلام است
ما ائمه جمعه و روحانیون و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان ربط سردشت مجدداً این عمل شنیع و غیرقابل بخشش غرب در هتک حرمت به ساحت پیامبراکرم (ص) را بشدت محکوم می نماییم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه و روحانیون شهر ربط  در پی  اقدام  هتاکانه  یکی از نشریات مزدور فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) بیانیه ای در محکومیت این اقدام  صادر  کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

جهان غرب و علی الخصوص یهودیان همواره به دین اسلام اهانت کرده اند. هتک حرمت پیامبر اسلام(ص) موضوعی است که غربی‌ها نه‌ تنها در کاریکاتورها بلکه در فیلم‌های سینمایی و غیره  دنبال کرده‌ وحتی توهین آن‌ها به ادیان در توهین به پیامبر اسلام(ص) منحصر نیست، بلکه آن‌ها به عیسی بن مریم(ع) و حضرت موسی(ع) نیز در فیلم‌ها و تولیدات‌شان توهین می کنند اما توهین آنان نسبت به اسلام بیشتر و در وسعت فراوان تری قرار دارد و دلیل آن ، ترس و واهمه از اسلام است که هر روز در جهان غرب در حال افزایش و فزونی است.

ما بیانیه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) را در خصوص نشریه شارلی ابدو  تأیید و بشدت از آن حمایت می کنیم زیرا بیانیه رهبر انقلاب همان چیزیست که روحانیون و مردم مسلمان منطقه به آن باور دارند. چنین اهانتی نمی‌تواند تنها به شخص پیامبر اسلام(ص) منحصر باشد چون دارای ابعاد سیاسی است و می‌تواند در پسِ آن، هدف قرار دادن منطقه و کشورهای عربی و اسلامی وجود داشته باشد. دشمنان اسلام تلاش می‌کنند مانع اتحاد ادیان آسمانی من جمله اسلام و مسیحیت شوند و اکنون که موضوع فلسطین به مرحله حساس و خطرناکی رسیده است و ماه گذشته توافق عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و دشمن صهیونیستی اعلام شد، لذا تلاش می‌کنند بر طبل اختلاف‌افکنی بکوبند و منطقه را در راستای چنددستگی تحریک کنند.

ما ائمه جمعه و روحانیون و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان ربط سردشت مجدداً این عمل شنیع و غیرقابل بخشش غرب در هتک حرمت به ساحت پیامبراکرم (ص) را بشدت محکوم می نماییم . به امید عظمت و پیروزی مسلمین بر کفر و جهان غرب.

انتهای پیام

 

فهرست