امام جمعه اهل سنت نقده
تکبر ، خودپسندی و فخر فروشی باعث ایجاد تفرقه در جامعه است
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: برخورداری از نعمت الهی همانند وجود پیامبر و شفاعت ایشان، بسته به احترام گذاشتن به دیگران است. زیرا ایشان؛ رعایت نکردن حرمت دیگران را برابر دوری از امت خود معرفی مینمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه اهل سنت این هفته نقده به امامت ماموستا سنار تمرنژاد با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه ، اشاره به بعضی از نیاز های ذاتی و فطری انسان ، و برشمردن “احترام” از دسته نیاز های درونی انسان ، با استناد به آیه ۶۳ سوره انفال کرد و گفت: تنها احترام گذاشتن به انسان است که توانسته همه مسلمانان را زیر چتر اسلام جای دهد.

ماموستا تمرنژاد با تاکید بر اینکه بحث احترام گذاشتن ، دو طرفه است ، افزود: همین امر باعث شد تا کینه توزی ۱۲۰ ساله دو قبیله ی اوس و خزرج تمام شود.

وی خاطر نشان کرد: حفظ روابط اجتماعی سالم در جامعه ، میطلبد که اگر شخصی از گذشته خود پشیمان شد ، جامعه به وی بها بدهد و نادیده گرفته نشود که این خود از ملزومات احترام گذاشتن به جامعه اسلامی است.

ماموستا سنار تمرنژاد ضمن اشاره به حدیث حضرت رسول (ص) گفت: احترام گذاشتن نیز دارای مراتب خاص خود است که در این بین باید مواظب حرمت بزرگترها و حاملین قرآن بود. و با تاکید بر اینکه راه های احترام گذاشتن زیاد هستند، افزود: حتی کوچکترین راه حرمت نهادن ها میتواند باعث ایجاد اثری مثبت در روحیات شخص مقابل خود شود.

وی ضمن مرور بخشی از داستان حضرت لقمان (ع) خاطر نشان کرد: که ایشان پسر خویش را از دو صفت که باعث ایجاد تفرقه در جامعه است، برحذر داشت که یکی “تکبر” و دیگری “خودپسندی و فخر فروشی” بود.

همچنین ضمن استناد به حدیث حضرت رسول (ص) ادامه داد: حتی برخورداری از نعمت الهی همانند وجود پیامبر و برخورداری از شفاعت ایشان، بسته به احترام گذاشتن به دیگران است. زیرا ایشان؛ رعایت نکردن حرمت دیگران را برابر دوری از امت خود معرفی مینمایند.

امام جمعه اهل سنت نقده با استناد به معرفی کردن “اسامه بن زید” (ض) که در سن ۱۹ سالگی پیامبر (ص) ایشان را به فرماندهی سپاه اسلام گماشتند، بیان کرد: اگر امروزه مثل اسامه ها افرادی دلسوز و مسئول هستند که واقعا در جهت منافع ملت قدم میگذارند، باید حرمتشان نگهداشته شود.

وی در آخر ضمن معرفی کردن فیلمی به اسم “بانوی بهشت” و هوشیار کردن مامومین و همچنین اشاره کردن به فرمایش مقام معظم رهبری که ایشان صراحتا تماشای محتوای این فیلم را حرام اعلام کرده اند، گفت: سراسر محتوای این فیلم دال بر تفرقه افکنی بین مسلمین و همچنین توهین کردن به ساحت مقدس دین و من جمله  اهل بیت آن حضرت و خود ایشان است.

انتهای پیام

 

فهرست